در راستای ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی / توانمند سازی دانشجویان برای بهره گیری از ابزارها و تکنولوژی های شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی

تاریخ : 1398/03/01

تعداد بازدید : 797

4.9 امتیاز از 7 رای

به منظور توانمند سازی دانشجویان رشته های مختلف برای آشنایی و بهره گیری از ابزارها و تکنولوژی های شناختی و در راستای اهداف توسعه و گسترش دانش علوم شناختی ، با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی کارگاه های آموزشی در برخی مراکز دانشگاهی در سطح کشور برگزار می شود.

در این کارگاه های آموزشی آخرین مطالعات و یافته های شناختی در ارتباط با ابزارها و تکنولوژی های شناختی توسط اساتید ، متخصصان و محققان برای دانشجویان رشته های مختلف دانشگاهی تشریح خواهد شد.

 

دکتر "محمد حسین مقامی" کارشناس ارشد ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی گفت: براساس برنامه ریزی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در سال جاری حداقل شش کارگاه آموزشی در مراکز دانشگاهی شهرهای تهران، اصفهان، تبریز و اهواز برای دانشجویان رشته های مختلف دانشگاهی با حضور کارشناسان و متخصصان دایر می شود.

 

به گفته وی، دو کارگاه آموزشی "ثبت سیکنال های مغزی "و "رهگیری چشم" خردادماه امسال با مشارکت دانشجویان رشته های مهندسی و پزشکی  در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می شود.

 

دکتر مقامی یادآورشد: برپایی کارگاه های آموزشی آشنایی و بهره گیری از ابزارها و تکنولوژی های شناختی در مراکز دانشگاهی در کشور در راستای  تمرکز بر تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص، ایجاد فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی گسترده برای دانشجویان ،تربیت کارشناسان آزمایشگاهی در حوزه های علوم شناختی و با هدف ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی صورت می گیرد.

 

کارشناس ارشد ستاد توسعه علوم شناختی اضافه کرد: با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در سال گذشته شش مرکز دانشگاهی و درمانی  به دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته از جمله سیستم ثبت فعالیت های الکتریکی مغز (الکتروانسفالوگرام) 64 کاناله و رهگیر چشمی مجهز شدند.

 

دکتر مقامی خاطر نشان کرد: آماده سازی ابزارها و زیرساخت های مورد نیاز حوزه علوم شناختی در مراکز علمی و تخصصی  و آشنایی و آموزش دانشجویان رشته های مختلف دانشگاهی با ابزارها و تکنولوژی های شناختی به عنوان یک اولویت در راهبرد ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی جایگاه ویژه ای دارد.

نظر شما