با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی دو گارگاه آموزشی و علمی درحوزه علوم شناختی در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می شود

تاریخ : 1398/03/22

تعداد بازدید : 394

5 امتیاز از 4 رای

عضو هیات عملی گروه روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز اعلام کرد: در راستای ترویج دانش علوم شناختی و با هدف توانمند سازی دانشجویان و محققان حوزه های علوم شناختی ، دو کارگاه آموزشی "ثبت سیگنال های مغزی "و نیز "رهگیر چشمی" با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی دراین دانشگاه برگزار خواهد شد.

دکتر "علیرضا حاج یخچالی "گفت : در این کارگاه های آموزشی آخرین اطلاعات و یافته های علمی درحوزه ثبت سیگنال های مغزی و رهگیرچشمی توسط اساتید و متخصصان برای علاقه مندان و شرکت کنندگان تشریح می شود.

 

وی همچنین افزود: با تلاش و حمایت های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ، آزمایشگاه روانشناسی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز تاکنون به دستگاه های پیشرفته "رهگیر چشمی " و" تحریک الکتریکی فراجمجمه ای " مجهزشده است.

 

 سیستم "رهگیر چشمی " وسیله ‌ای برای تعیین موقعیت چشم و حرکات آن است و در تحقیقات بر روی سیستم بینایی در آزمایشگاه‌های علوم اعصاب و  روانشناسی مورد استفاده قرار می‌گیرد و دستگاه ثبت سیگنال های مغزی از جمله برای کمک به بررسی و مطالعه عملکرد مغز، تشخیص اختلالات تشنجی و  کارکردی مغز دارای کاربرد است . 

 

وی خاطر نشان کرد: در یک سال اخیر اقدامات مثبتی برای ایجاد رشته علوم شناختی گرایش ذهن ، مغز و تربیت در دانشگاه شهید چمران اهواز انجام شد و انجمن علمی دانشجویی مغز و شناخت در دانشگاه شهید چمران اهواز درحال ایجاد است که این امر گامی مثبت برای فعالیت دانشجویان و علاقه مندان در حوزه های علوم شناختی محسوب می شود.

 

وی اضافه کرد: استان خوزستان با برخورداری از محققان، نخبگان و متخصصان ، مستعد توسعه وگسترش حوزه های علوم شناختی است . 

نظر شما