نشست علمی"آشنایی با علوم و فن آوری های شناختی" با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان

تاریخ : 1398/04/04

تعداد بازدید : 321

5 امتیاز از 6 رای

در راستای اهداف توسعه و گسترش دانش علوم شناختی و به منظور توانمند سازی دانشجویان رشته های مختلف برای بهره گیری از ابزارها و تکنولوژی های شناختی ، با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی نشست علمی "آشنایی با علوم و فن آوری های شناختی و زمینه های کاربرد آن" در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان برگزار شد.

ستاد توسعه علوم شناختی به عنوان نهادی علمی و حمایتی در چارچوب اهداف خود، آموزش نیروی انسانی توان مند ، ایجاد زیر ساخت ها و فرایندهای لازم برای فعالیت های ترویجی و اثر بخش را در سرلوحه اقدامات خود قرار داده است تا همراه با موفقیت های علمی در حوزه های دیگر، دستآوردهای مهمی در حوزه علوم و فن آوری های شناختی نصیب کشور شود.

 

دکتر"محمد حسین مقامی" کارشناس ارشد ستاد توسعه علوم شناختی دراین نشست علمی که با حضور جمع زیادی از دانشجویان و اساتید رشته های مختلف  برگزار شد، با تشریح وظایف و ماموریت های این ستاد برای پیشبرد دانش علوم و فن آوری های شناختی گفت: هدف از برپایی چنین نشست های علمی و آموزشی در راستای  تمرکز بر تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص، ایجاد فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی گسترده برای دانشجویان ،تربیت کارشناسان درحوزه های علوم شناختی و با هدف ترویج وارتقای دانش علوم شناختی صورت می گیرد.

 

وی افزود: درحال حاضرهمکاری گسترده ای میان مراکز دانشگاهی و پزشکی تحقیقات علمی و ستاد توسعه علوم شناختی با بهره گیری از امکانات و پتانسیل ها درحال انجام است .

 

دکتر مقامی با اشاره به موفقیت های علمی و فنی در زمینه اجرای طرح های مطالعات پژوهشی خاطر نشان کرد: با تلاش محققان و اساتید دهها طرح تحقیقاتی با کاربردهای متفاوت درحوزه های روانشناسی ، مهندسی و آموزش و پرورش در مراکز دانشگاهی و تخصصی به اجرا در آمده است.

 

"مسعود خداوردی" از مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان نیز گفت: با ایجاد یک کارگروه در این مرکز علمی - آموزشی ، همکاری ها با ستاد توسعه علوم شناختی برای توسعه و گسترش دانش علوم شناختی با ترغیب و تشویق دانشجویان و اساتید برای فعالیت درحوزه های دانش علوم شناختی و اجرای طرح های مطالعات پژوهشی افزایش خواهد یافت .

 

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان با دارا بودن رشته مرتبط با علوم شناختی، از ظرفیت و امکانات لازم برای بسط و گسترش دانش علوم شناختی برخوردار است و می تواند به عنوان یک مرکز شناختی درسطح استان گلستان فعالیت نماید.

 

نظر شما