همکاری های علمی و تخصصی میان محققان و اساتید دو کشور ایران و چین در حوزه دانش اعتیاد گسترش می یابد

تاریخ : 1398/05/05

تعداد بازدید : 499

5 امتیاز از 6 رای

به منظور تعمیق و توسعه همکاری ها میان مراکز علمی و تحقیقاتی ایران و چین و در اجرای طرح های مشترک پژوهشی میان محققان دو کشور، اولین کارگاه مشترک ایران و چین در حوزه دانش اعتیاد ، اواخر مرداد ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

دکتر" عباس حق پرست " دبیر انجمن علوم اعصاب ایران در گفت و گو با بخش خبری ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی با بیان این مطلب گفت: این کارگاه تخصصی مشترک میان محققان و اساتید ایرانی و چینی در راستای توسعه و گسترش همکاری های بین المللی در میان کشورهای آسیایی بر پا می شود.

 

وی افزود: فراهم آوردن زمینه های تقویت تحقیقات مشترک ترجمانی بالینی و پایه میان پژوهشکده روانشناسی چین وابسته به فرهنگستان علوم این کشور و مراکز علمی و تحقیقاتی کشورمان از اهداف برپایی اولین کارگاه مشترک دو کشور در حوزه دانش اعتیاد است.

 

وی گفت: این کارگاه مشترک با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ،  صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور  و فرهنگستان علوم چین توسط انجمن علوم اعصاب ایران در تهران برگزار می شود.

 

دبیر انجمن علوم اعصاب ایران افزود: درچارچوب سیاست های برنامه ریزی شده، این انجمن تلاش دارد تا دامنه اجرای طرح های مشترک پژوهشی میان محققان و اساتید برجسته دو کشور گسترش یابد و زمینه برای بسط همکاری های دوجانبه در عرصه های علمی و تخصصی هر چه بیشتر تقویت شود.

 

دکتر"حق پرست" همچنین تصریح کرد: این کارگاه تخصصی بین المللی درحوزه دانش اعتیاد با حمایت و همکاری چندین مرکز علمی و دانشگاهی دیگر از جمله آزمایشگاه نقشه برداری مغز، دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه تهران، دانشگاه فردوسی مشهد و پژوهشکده لیزر و پلاسمای دانشگاه شهید بهشتی به مدت سه روز از بیست و پنجم مرداد ماه در تهران برگزار می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: در این کارگاه، سیزده تن از اساتید و محققان برجسته علوم پایه و بالینی ایران و چین آخرین یافته ها و اطلاعات خود در حوزه دانش اعتیاد را به اشتراک می گذارند و در جریان آن زمینه اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی با تشکیل میزگردهای تخصصی نیز مورد بررسی و تبادل نظر قرار می گیرد.

 

دکتر حق پرست از تمامی دانشجویان، محققان، اساتید و نخبگان دست اندرکار تحقیقات پایه، پیشگیری، درمان و دیگر جنبه های تخصصی دانش اعتیاد جهت شرکت در این نشست علمی تخصصی، و همچنین ارائه پیشنهادات و دیدگاه های خود برای تقویت توسعه همکاریهای بین المللی دعوت به عمل آورد.

 

وی اضافه کرد: کلیه علاقمندان می توانند از طریق این لینک با تکمیل فرم ثبت نام، بطور رایگان در این کارگاه شرکت نمایند.

 

نظر شما