نشست هم اندیشی خبرگان و اساتید حوزه علوم اعصاب شناختی در دانشگاه فردوسی مشهد

تاریخ : 1398/05/12

تعداد بازدید : 536

4.3 امتیاز از 6 رای

به منظور توسعه فعالیت های پژوهشی و افزایش زمینه های همکاری و همگرایی ، نشست هم اندیشی محققان ، خبرگان و اساتید حوزه علوم اعصاب شناختی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر "علی  اسداللهی" عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد و مدیر آزمایشگاه بینایی حرکتی" نخستیان " این مرکز علمی اعلام کرد : در این گردهمایی علمی و تخصصی زمینه های گسترش همکاری و همگرایی بین محققان و پژوهشگران و نیز راههای متمرکز کردن فعالیت های تحقیقاتی در حوزه های علوم اعصاب شناختی توسط بیست تن از اساتید ، خبرگان و محققان برجسته کشور مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

 

وی ابراز امیدواری کرد نشست هم اندیشی میان محققان و اساتید حوزه های علوم اعصاب شناختی به ارایه راحل های جهت تبدیل چالش ها به فرصت های موثر وجهت دهی و تسهیل فعالیت های پژوهشی و آموزشی و نیز استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های همکاری ی مفید تر منجر شود.

 

وی با بیان اینکه در نشست دیگری همچنین فعالیت های مطالعاتی عصب شناختی در آزمایشگاه بینایی – حرکتی دانشگاه فردوسی مشهد  درباره درک بهتر از مغز و حرکات شناختی نخستیان نیز مورد بررسی قرار گرفت ، گفت: ایجاد همکاری و هم افزایی بین مراکز علمی تحقیقاتی یکی از اهداف برپایی این گردهمایی است .

 

استاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت: آزمایشگاه بینایی حرکتی به عنوان یک کانون میدانی ، در صدد فراهم کردن محیط بین رشته ای جهت فعالیت و همکاری های آموزشی و پژوهشی است تا با گسترش فعالیت های اساتید و محققان در حوزه های مختلف علوم اعصاب شناختی، بستر لازم نیز برای رشد نیروی انسانی جوان و توانمند در این حوزه فراهم آید.

 

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: آزمایشگاه بینایی- حرکتی این دانشگاه با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ، بطور کامل راه اندازی شد و تحقیقات آزمایشگاهی بررسی مکانیسم های عصبی کنترل توجه  بینایی و حرکات چشمی بر روی نخستیان با پیشرفت هایی همراه است.

 

وی گفت: در انجام مطالعات شناختی درباره نخستیان ، امید است با درک بهتر از مغز و رفتارهای شناختی این حیوان ،  راهکارهای موثر برای درمان بیماری ها در سیستم های اختلالات توجه و حرکات چشمی ارایه شود.

نظر شما