تلاشی با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی برای ترویج دانش علوم شناختی بین دانش آموزان

تاریخ : 1398/06/03

تعداد بازدید : 351

5 امتیاز از 5 رای

نهمین مدرسه تابستانه دانش آموزی مغز و شناخت به منظور توسعه و گسترش دانش علوم شناختی در مراکز آموزشی و افزایش آگاهی دانش آموزان پسر مقاطع دبیرستان نسبت به حوزه های علوم اعصاب و شناختی در تهران برگزار شد.

این مدرسه آموزشی با هدف آشنایی دانش‌آموزان با علوم اعصاب و فن آوری‌های شناختی، گسترش کارگروهی، تقویت تفکر بین رشته‌ای و نیز ترغیب آنان برای تحصیل در رشته‌ های شناختی برگزار شد.

 

دانش آموزان درطول برپایی نهمین مدرسه تابستانه مغز و شناخت با شرکت در کلاس های تئوری و عملی زیر نظر اساتید دانشگاه های شهر تهران و دانشجویان نخبه با حوزه های علوم اعصاب و شناختی آشنا شدند.

 

این دوره آموزشی تابستانه با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و با همکاری انجمن علوم اعصاب ایران و کلینیک مغز و شناخت برای دانش آموزان پسر مقاطع اول و دوم متوسطه از بیست و ششم مردادماه به مدت شش روز در دانشگاههای علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی شهید بهشتی و کلینیک مغز و شناخت دایر شد. 

 

یکی از چالش‌های دانش‌آموزان در این دوره آموزشی ، شرکت در مسابقه‌ سخنرانی علمی با موضوع هوش مصنوعی بود که در نهایت علی‌ شاملو دانش‌آموز پایه‌ دهم به عنوان نفر برتر برگزیده شد.

 

از سوی دیگر آماده‌سازی دانش‌آموزان در انجام فعالیت ‌های گروهی و آشنایی بیشتر آنان با حوزه های کسب و کار و کارآفرینی در علوم شناختی و ایده‌ پردازی یکی از اهداف مدرسه تابستانه مغز و شناخت عنوان شده است  و به همین منظور دانش آموزان در قالب تیم ‌هایی به ایده ‌پردازی درعلوم اعصاب و شناختی پرداختند که در نهایت یکی از گروهها به عنوان تیم برتر انتخاب شد که ایده برتر تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری‌ های شناختی قرار می‌گیرد.

 

نظر شما