با هدف کمک به بومی سازی تولید سیستم ها و ابزارهای آزمایشگاهی در حوزه شناختی ،بانک اطلاعات تجهیزات شناختی ایجاد می شود

تاریخ : 1398/06/17

تعداد بازدید : 710

5 امتیاز از 5 رای

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در نظر دارد به منظور کمک به پیشبرد امر تولید و بومی سازی دستگاه ها و ابزارهای آزمایشگاهی درحوزه علوم شناختی و برقراری تعامل گسترده میان محققان و متخصصان، بانک اطلاعات تجهیزات آزمایشگاهی ایجاد کند.

امروزه علوم و فن آوری های شناختی به یکی از کلیدی ترین سووالات بشر درباره چگونگی کارکرد ذهن و مغز تمرکز دارد. پیشرفت در حوزه های علوم شناختی که نیازمند تجهیزات لازم و ضروری می باشد زمینه ارتقای سرمایه شناختی در جامعه و توسعه فن آوری های انسان محور را فراهم می سازد.

 

بانک اطلاعات از تجهیزات و ابزارهای آزمایشگاهی در حوزه علوم شناختی به پژوهشگران این حوزه کمک می کند تا از آخرین اطلاعات و یافته های تحقیقاتی و فنی ساخت و بومی سازی شده ابزارهای آزمایشگاهی و یا در حال طراحی را مطلع و استفاده از این تجهیزات برای فعالیت های پژوهشی آنان تسهیل شود.

 

برقراری تعامل میان محققان و تولید کنندگان تجهیزات و ابزارهای آزمایشگاهی حوزه علوم شناختی و امکان ارتقای کیفیت این دستگاه ها و سیستم ها توسط متخصصان از دیگر اهداف ایجاد بانک اطلاعات تجهیزات در حوزه شناختی است.

 

انجام پروژه های زیر بنایی و توسعه فن آوری ها در حوزه شناختی نیازمند توسعه ابزار و تجهیزات آزمایشگاهی است و ستاد توسعه علوم شناختی به عنوان حامی اصلی امر ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی برای پیشبرد این هدف با برنامه ریزی های گسترده به تلاش های وسیعی در این زمینه مبادرت کرده است.

 

محققان و پژوهشگرانی که در امر تولید تجهیزات و ابزارهای مرتبط با علوم شناختی فعالیت دارند ، می توانند اطلاعات جامع و کامل ابزارهای ساخته شده و یا در حال طراحی و تولید در حوزه علوم شناختی را به نشانی research@cogc.ir ارسال کرده تا امکان تکمیل هرچه بهتر بانک دادگان تجهیزات و ابزارها در کشور در ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی فراهم شود.

نظر شما