سومین ‌کارگاه آموزشی طراحی تکلیفِ شناخت فضایی در محیط واقعیت مجازی با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود

تاریخ : 1398/07/03

تعداد بازدید : 441

5 امتیاز از 3 رای

سومین ‌کارگاه‌ آموزشی طراحی تکلیفِ شناخت فضایی در محیط واقعیت مجازی، با حمایت ستاد علوم شناختی اواخر مهرماه جاری در پژوهشکده علوم شناختی و مغز دانشگاه شهیدبهشتی برگزار می‌شود.

شناخت فضایی از جمله‌ حوزه‌های مهم درعلوم شناختی است که در طراحی سیستم‌های پیچیده‌ دیجیتال، طراحی روبات‌ها و نیز تعامل‌ بین انسان و کامیپوتر از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

امروزه به دلیل محدودیت‌های بسیاری که محیط‌های واقعی در بررسی ابعاد مختلف این حوزه دارند، تکلیف‌های مورد استفاده در ارزیابی‌های مورد نیاز در حوزه‌ شناخت فضایی، به‌ویژه مسیریابی فضایی، عمدتاً درمحیط واقعیت مجازی (Virtual Reality) طراحی می‌شود.بازی‌های شناختی از جمله‌ محصولات تولیدشده در این محیط است.

 

در این کارگاه آموزشی نحوه‌ طراحی تکلیف درمحیط واقعیت مجازی در قالبِ بازی‌های شناختی با محوریت حل مسئله‌ درمسیریابی فضایی آموزش داده می شود.

 

در این دوره آموزشی که بیست و پنجم مهرماه در این دانشگاه برپا می شود، همچنین به کمک ابزارهای آمار فضایی، نحوه‌ تحلیل داده‌های رفتاری و الگوهای فضاییِ مستخرج از این تکلیف مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

 

در دو دوره گذشته این کارگاه آموزشی که تابستان امسال در این دانشگاه برگزار شد، پس از ارائه‌ مقدمه‌ای بر شناخت فضایی،  محیط واقعیت مجازی و مفاهیم اصلی آن، نحوه طراحی سؤالات پژوهشی و نیز مقدمات نرم‌افزار یونیتی و برنامه‌نویسی سی‌شارپ برای شرکت کنندگان تشریح شد.

 

علاقه مندان می توانند برای ثبت‌نام درسومین دوره این کارگاه آموزشی به سامانه کنفرانس‌ها و کارگاه‌های دانشگاه شهیدبهشتی به آدرس http://conf.sbu.ac.ir/. مراجعه کنند.

 

 

نظر شما