تیم های برتر دانش آموزی در مراسم اختتامیه ششمین دوره مسابقات کشوری علوم اعصاب شناختی معرفی می شوند

تاریخ : 1398/07/09

تعداد بازدید : 584

5 امتیاز از 2 رای

مراسم اختتامیه ششمین دوره مسابقات کشوری علوم اعصاب شناختی ویژه دانش آموزان مقاطع دبیرستان به منظور انتخاب و معرفی تیم های برتر این مسابقات، نوزدهم مهرماه جاری دردبیرستان علامه حلی تهران برگزارمی شود.

مسابقات ملی علوم اعصاب شناختی به منظورآشنایی بیشتر دانش آموزان مقاطع دبیرستانی با حوزه های علوم شناختی و ترویج و ارتقای این دانش درسطح فضاهای آموزشی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و با همکاری مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش هرساله درسطح کشور برگزارمی‏ شود.

 

این مسابقات با هدف جذب علاقه مندان به مطالعه "مغز" برای اولین بار در سال 1392 با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی و جمعی از فارغ التحصیلان مدارس دبیرستان علامه حلی انجام شد تا نخبگان و استعداد های درخشان دانش آموزی بتوانند قبل از ورود به مراکز و موسسات آموزش عالی با مباحث و دانش علوم شناختی آشنا شوند.

 

درششمین دوره ازمسابقات کشوری علوم اعصاب شناختی ، 600 دانش آموز مقطع دبیرستان از 29 استان در پنج قطب کشوری در قالب یکصد تیم ترکیبی از رشته های ریاضی ، تجربی و علوم انسانی رقابت داشتند که 26 تیم برگزیده شدند که درمراسم اختتامیه این مسابقات سه تیم برتر انتخاب و معرفی خواهند شد.

 

عمده ترین هدف از برگزاری مسابقات علمی درارتباط با رشته های علوم اعصاب شناختی انجام تحقیقات است تا اتصال فعالیت های تحقیقاتی از دوره های دبیرستان به مراکز دانشگاهی و نیز سیاست تقویت فرهنگ و روحیه همکاری در مراکز آموزشی در امر انجام مسابقات علوم اعصاب شناختی پیگیری و دنبال می شود.

نظر شما