محقق پژوهشگاه دانش های بنیادی: مسابقات علوم اعصاب شناختی تلاش برای توسعه و گسترش فعالیت های تحقیقاتی درمراکز آموزشی و دانشگاهی است

تاریخ : 1398/07/13

تعداد بازدید : 438

5 امتیاز از 4 رای

"عبدالحسین عباسیان " محقق پژوهشگاه دانش های بنیادی و مجری طرح مسابقات دانش آموزی و دانشجویی علوم اعصاب شناختی، عمده ترین هدف از برگزاری این مسابقات علمی را انجام فعالیت های تحقیقاتی درمراکز آموزشی و دانشگاهی دانست .

وی با اشاره به حمایت های گسترده ستاد توسعه علوم شناختی در برگزاری سالانه این مسابقات در سطح کشور ، گفت: مسابقات علوم اعصاب شناختی به منظور توسعه و گسترش فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی و زمینه سازی برای ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی در فضاهای آموزشی و دانشگاهی و نیز کشف استعدادها و شناسایی نخبگان در نقاط مختلف کشور انجام می شود.   

 

مجری طرح مسابقات دانش آموزی و دانشجویی علوم اعصاب شناختی یادآور شد: با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و با همکاری مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ، تاکنون شش دور مسابقات کشوری دانش آموزی علوم اعصاب شناختی در سطح دبیرستان های مختلف کشور برگزار شد.

 

وی افزود: به موازارت انجام مسابقات دانش آموزی ، سیاست ترویج و گسترش فعالیت های تحقیقاتی در مراکز دانشگاهی با برگزاری مسابقات دانشجویی نیز پیگیری شد ، بطوری که اولین دوره این مسابقات سال گذشته برگزار و دومین دوره آن امسال در دانشگاه تهران و سومین مسابقات دانشجویی نیز سال آینده در دانشگاه ایران  برگزار می شود .

 

وی با اشاره به اینکه با حمایت های گسترده ستاد توسعه علوم شناختی در سال های اخیر فعالیت های وسیعی در امر ترویج و توسعه علوم شناختی و علوم اعصاب شناختی در فضاهای آموزشی و دانشگاهی انجام شده است،  گفت: این اقدامات در سطح کشور با استقبال فراوان رو به رو شده و نتایج مثبتی نیز از برگزاری مسابقات علوم شناختی و علوم اعصاب شناختی حاصل شده است.

 


محقق پژوهشگاه دانش های بنیادی انجام مسابقات کشوری علوم اعصاب شناختی در سطح مدارس و دانشگاه ها را یک حرکت موفق برای گسترش دانش علوم شناختی در سطح جامعه یاد کرد و گفت: این حرکت مثبت و موفق هم اکنون با استقبال کشور آلمان روبرو شده و در نظر است این رویداد علمی در آینده بصورت منطقه ای نیز برگزار شود.

نظر شما