معرفی طرح پژوهشی تحت حمایت ستاد علوم شناختی درحوزه تصمیم گیری درکانال آپارات

تاریخ : 1398/07/14

تعداد بازدید : 635

5 امتیاز از 3 رای

با هدف گسترش دانش علوم شناختی در سطح کشور و ایجاد علاقمندی به ابعاد مختلف این دانش، ویدئو کلیپی دیگر که به معرفی طرح پژوهشی تحت حمایت ستاد علوم شناختی درحوزه تصمیم گیری می باشد، درکانال آپارات ستاد انتشار یافت.

تصمیم گیری یکی از عالی ترین فعالیت های شناختی مغز می باشد که به طور مستقیم تعیین کننده رفتار هر موجود زنده ای است.

 

شناخت دقیق فرآیند اخذ تصمیم نه تنها مسیر شناخت مغز به عنوان یکی از پیچیده ترین مخلوقات است بلکه اساسی ترین راه شناخت و درمان اختلالات رفتاری است.

 

مطالعات حوزه تصمیم گیری، دقت، سرعت و قطعیت را به عنوان ویژگی های تمیز دهنده تصمیمات مختلف معرفی می کنند. لذا شناخت آنها و بررسی عوامل موثر بر تغییر هر یک از آنها گام مهمی در شناخت فرآیند اخذ تصمیم در مغز می باشد.

 

پژوهشگران و مهندسان دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در تلاش هستند تا به منظور شناخت بیشتر فرآیند اخذ تصمیم در مغز، به بررسی عوامل تعیین کننده دقت، سرعت و قطعیت در تصمیمات ادراکی انسان بپردازند و سپس ارتباط میان این سه ویژگی را معین کرده و در نهایت با استفاده از مدل سازی نرونی، ساز و کار نرونی جهت باز نمایی توامان هر سه ویژگی را مشخص نمایند.

 

 علاقه مندان برای مشاهده ویدئو کلیپ این طرح تحقیقاتی و کسب اطلاعات لازم می توانند به کانال آپارات ستاد به آدرس  https://www.aparat.com مراجعه نمایند.

نظر شما