دومین دوره بین المللی آموزش علوم اعصاب شناختی تحت حمایت ستاد توسعه علوم شناختی با استقبال گسترده دانشجویان و محققان روبرو شد

تاریخ : 1398/07/24

تعداد بازدید : 360

5 امتیاز از 7 رای

دبیر اجرایی دومین دوره بین المللی آموزش علوم اعصاب شناختی تحت حمایت ستاد توسعه علوم شناختی اعلام کرد: این دوره آموزشی با هدف اعتلای علمی محققان حوزه علوم اعصاب شناختی با استقبال گسترده علاقه مندان و شرکت کنندگان درمقاطع مختلف تحصیلی (کارشناسی ارشد، دکتری عمومی و تخصصی و همچنین پسا دکتری) از نقاط مختلف کشور روبرو شد.

دکتر "حسین عزیزی" استاد دانشگاه تربیت مدرس و دبیر اجرایی این دوره گفت: دومین دوره بین المللی آموزش جامع علوم اعصاب شناختی با هدف ارتقای علمی دانشجویان، محققان، اساتید و علاقمندان و ارایه آخرین یافته های علمی  با تلاش فراوان و برنامه ریزی بلند مدت گروه فیزیولوژی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد .

 

وی افزود: این دوره با حضور اساتید برجسته حوزه علوم اعصاب از کشورهای آمریکا، انگلیس و هند و نیز شمار کثیری از محققان و متخصصان داخلی به مدت هشت روز از هشتم مهرماه جاری در دانشگاه تربیت مدرس با موفقیت برگزارشد.

 

وی خاطر نشان کرد: در این دوره بین المللی آموزشی مبانی تئوری علوم اعصاب شناختی از جمله اصول انتقالات نورونی، گیرنده ها و کانال های یونی، شکل گیری و شکل پذیری سیناپسی، حافظه و یادگیری، مکانیسم های بینایی و شنوایی، تخریب و ترمیم در سیستم عصبی، مبانی الکتریکی انتقالات عصبی، مکانیسم های درک حسی و ابزارهای مطالعه الکتریکی مغز در سی و پنج جلسه سخنرانی توسط چهار تن از اساتید مجرب کشورمان و از کشورهای آمریکا، انگلیس و هند تشریح و مورد تبادل نظر قرار گرفت.

 

به گفته وی 350 تن از دانشجویان، محققان، اساتید و علاقه مندان در حوزه های روانشناسی شناختی، روانپزشکی، فنی و مهندسی و سایر رشته های علمی و آموزشی مرتبط با مغز توانستند در این دوره بطور رایگان با  آخرین یافته های علمی و آموزشی آشنا شوند.

 

وی با اشاره به اینکه آموزش روش ارائه علمی در قالب چهار گروه تحت نظر اساتید یکی دیگر از برنامه های عملی این دوره بین المللی بوده است، همچنین گفت: ایجاد فرصت های شغلی و دستیابی به زمینه های  مطالعاتی در این دوره نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و محققان موفق شدند با تجربیات و یافته های علمی یکدیگر  آشنا شوند.

 

نظر شما