معرفی طرح پژوهشی تحت حمایت ستاد علوم شناختی در حوزه بازگشت به دوران اعتیاد درکانال آپارات

تاریخ : 1398/08/16

تعداد بازدید : 500

5 امتیاز از 4 رای

با هدف ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و ایجاد علاقمندی به ابعاد مختلف این دانش، ویدئو کلیپ معرفی طرح پژوهشی تحت حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در حوزه بازگشت به دوران اعتیاد درکانال آپارات ستاد انتشار یافت.

بازگشت به سوء مصرف مواد بعد از سم زدایی، یکی از اصلی ترین مشکلات ترک اعتیاد در میان معتادان به مواد افیونی می باشد.

 

در این طرح پژوهشی تلاش می شود با یافتن مکانیسم های دقیق مغزی این پدیده و نیز ارایه راهکارهای مناسب،  بتوان با تحریک الکتریکی مغزی همراه با  ارزیابی  فعالیت نورونی مناطق  مغزی درگیر در پاداش مغزی، با مطالعات رفتار شناختی، نسبت به  کنترل و مهار بازگشت به اعتیاد اقدام کرد.

 

 این طرح مطالعاتی بر روی حیواناتی که مغز شبیه تری به انسان دارند با همکاری مشترک محققانی از دانشگاه های استرالیا و ژاپن و یک تیم از محققان کشورمان در مرکز تحقیقات علوم اعصاب شناختی کرمان به اجرا در آمده و نتایج طرح نیز با پیشرفت های مناسبی همراه بوده است.  

 

مرکز تحقیقات علوم اعصاب شناختی کرمان یکی از مراکز مجهز درحوزه علوم اعصاب شناختی در کشور محسوب می شود و  این مرکز تحقیقاتی با برخورداری از امکانات و زیر ساخت ها و تجهیزات پیشرفته، فضای مناسبی را برای فعالیت های پژوهشی و تخصصی برای پژوهشگران و محققان حوزه علوم اعصاب شناختی فراهم آورده است.

 

 علاقه مندان برای مشاهده ویدئو کلیپ این طرح تحقیقاتی و کسب اطلاعات لازم می توانند به کانال آپارات ستاد به آدرس https://www.aparat.com مراجعه نمایند.

نظر شما