برگزاری "هفته آگاهی از مغز" در کشور به سال آینده موکول شد

تاریخ : 1398/12/06

تعداد بازدید : 401

5 امتیاز از 6 رای

برگزاری پنجمین سال هفته آگاهی از مغز در سطح کشور که قرار بود از نیمه دوم اسفند ماه امسال آغاز شود ، بدلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و لزوم توجه به تامین سلامت آحاد افراد جامعه ، به سال آینده موکول شد.

 "هفته آگاهی از مغز" رویدادی جهانی برای ارتقاء و علاقه‌مندی به تحقیقات علوم اعصاب است که هرساله با حمایت‌های ستاد توسعه علوم شناختی و همکاری مراکز و نهادها درنقاط مختلف کشورمان برگزارمی‌شود.

 

 دکتر"محمد تقی جغتایی" مشاور ارشد ستاد توسعه علوم شناختی درامرآموزش با تاکید بر اینکه جلوگیری از شیوع ویروس بیماری کرونا و تامین سلامت علاقه مندان و شرکت کنندگان در مراسم های متنوع هفته آگاهی از مغز از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: به همین دلیل برگزار ی مراسم  پنجمین سال هفته آگاهی از مغز در سطح کشور به اواخر فروردین ماه سال آینده موکول شد.

 

وی افزود: هفته آگاهی از مغز همزمان با هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی اواخر فروردین ماه سال آینده درکشور اجرا می شود.

 

هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی با هدف برقراری تعاملات علمی برای توسعه و گسترش فعالیت‌های پژوهشی و همکاری‌های بین رشته‌ای با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی در دانشگاه شهید بهشتی گشایش می یابد.

 

مشاورعالی ستاد توسعه علوم شناختی یادآور شد: هفته آگاهی ازمغز با هدف ارتقای دانش و افزایش سطح آگاهی عموم مردم از ساختار و عملکرد های مغز برگزار و تلاش می شود با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات ، سطح دانش و اطلاعات ازتوانایی های مغز و نیز راههای جلوگیری ازکاهش توانایی های مغز در بین اقشار مختلف مردم درجامعه افزایش یابد.

 

وی خاطر نشان کرد: درهفته آگاهی از مغز با حمایت‌ و برنامه‌ریزی‌های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ، فعالیت‌های متنوعی در حوزه مغز و آگاهی از عملکرد و ساختارهای این بخش حیاتی بدن انسان و توانمندسازی آن در سطح جامعه به اجرا درمی آید . 

 

دکتر جغتایی افزود: در هفته آگاهی از مغزهمچنین سعی بر آن است تا با ارایه آموزش‌ها و پرداختن به طرح های تحقیقاتی، زمینه شناسایی بیماری‌ ها و اختلالات درحوزه‌ های مغز بویژه در دو حیطه کودک و بزرگسال به منظور پیشگیری و درمان این بیماری ها هرچه بیشتر فراهم شود و با اجرای برنامه ‌های گوناگون آموزشی و علمی نسبت به ارتقای بهداشت و توانمند سازی مغز و نیز راههای جلوگیری از کاهش توانایی مغز اطلاع رسانی صورت گیرد.

نظر شما