اولین شتابدهنده شناختی ( COGNOTECH) درکشور با حضور معاون علمی و فنآوری رییس جمهوری در تهران افتتاح شد

تاریخ : 1398/12/14

تعداد بازدید : 461

5 امتیاز از 6 رای

به منظور ایجاد فضای همکاری و تعامل و ارایه ایده های برتر حوزه علوم شناختی ، اولین شتابدهنده شناختی در کشور با حضورمعاون علمی و فنآوری رییس جمهوری در محل کلینیک مغز و شناخت در تهران افتتاح شد.

در مراسم گشایش شتابدهنده شناختی که دکتر "کمال خرازی " مشاور عالی معاون علمی رییس جمهوردر امور توسعه علوم شناختی، دکتر "مجید نیلی " دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و نیز مسوولان کلینیک مغز و شناخت شرکت داشتند، دکتر "سورنا ستاری" معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از بخش های مختلف کلینیک مغز و شناخت و شتابدهنده شناختی بازدید و با کارشناسان و دست اندرکاران این حوزه ها به گفت و گو پرداخت .

 

شتابدهنده پیشگام در حوزه ی علوم شناختی جامعه ای متـشکل از متخصصان علــوم شنــاختی، علــوم اعصاب و پزشکی، علوم مهندسی و کارآفرینان است و تلاش می شود علوم شناختی از آزمایشگاه ها و دانشگاه ها مهاجرت کرده و در قالب تکنولوژی وارد جامعه و زندگی افراد گردد.

 

شتابدهنده شناختی اکوسیستمی که می تواند به مسائل روز با نگاه علوم شناختی پاسخ دهد و برای آنها محصولی نوآورانه ارائه کند و  درصدد است تا جامعه‌ی از استارتاپ های علوم شناختی ، نوآوران، محققان و کارآفرینان ایجاد کند.

 

شتابدهنده شناختی در فعالیت خود آماده پذیرش ایده های فنآورانه در زمینه های علوم اعصاب، هوش مصنوعی ، توانبخشی، روانشناسی، زبانشناسی، علوم تربیتی، رابط های مغز و رایانه و پردازش داده های شناختی است و در فضای کار اشتراکی کسب و کارشبکه شناختی و بین رشته ای و مشاوره  با متخصصان علوم شناختی و درمانگران ، تجاری سازی ، دسترسی به تجهیزات ، ارزیابی ثبت کارکرد و تحریک مغزی و سرمایه گذاری خدمات ارایه می دهد. 

 

نظر شما