فراخوان مجدد ستاد توسعه علوم شناختی

تاریخ : 1399/02/06

تعداد بازدید : 564

5 امتیاز از 7 رای

ستاد توسعه علوم شناختی خواستار ارسال اطلاعات شرکت های فعال درحوزه علوم شناختی برای تکمیل بانک اطلاعات تجهیزات شد

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در راستای ایجاد بانک اطلاعات تجهیزات آزمایشگاهی، باردیگر از محققان و پژوهشگرانی که در امر تولید تجهیزات و ابزارهای مرتبط با علوم شناختی فعالیت دارند ، خواست تا اطلاعات جامع و کامل ابزارهای ساخته شده و یا در حال طراحی و تولید در این حوزه را تا پایان اردیبهشت ماه امسال  به نشانی research@cogc.ir ارسال  کنند.

 

این بانک اطلاعاتی به منظور کمک به پیشبرد امر تولید و بومی سازی دستگاه ها و ابزارهای آزمایشگاهی درحوزه علوم شناختی و برقراری تعامل گسترده میان محققان و متخصصان ایجاد می شود.

 

بانک اطلاعات از تجهیزات و ابزارهای آزمایشگاهی در حوزه علوم شناختی به محققان و پژوهشگران این حوزه کمک می کند تا از آخرین اطلاعات و یافته های تحقیقاتی و فنی ساخت و بومی سازی شده ابزارهای آزمایشگاهی و یا در حال طراحی را مطلع و استفاده از این تجهیزات برای فعالیت های پژوهشی آنان تسهیل شود.

 

برقراری تعامل میان محققان و تولید کنندگان تجهیزات و ابزارهای آزمایشگاهی حوزه علوم شناختی و امکان ارتقای کیفیت این دستگاه ها و سیستم ها توسط متخصصان از دیگر اهداف ایجاد بانک اطلاعات تجهیزات در حوزه شناختی است.

 

امروزه علوم و فن آوری های شناختی به یکی از کلیدی ترین سووالات بشر درباره چگونگی کارکرد ذهن و مغز تمرکز دارد و پیشرفت در حوزه های علوم شناختی که نیازمند تجهیزات لازم و ضروری می باشد زمینه ارتقای سرمایه شناختی در جامعه و توسعه فن آوری های انسان محور را فراهم می سازد.

 

انجام پروژه های زیر بنایی و توسعه فن آوری ها در حوزه شناختی نیازمند توسعه ابزار و تجهیزات آزمایشگاهی است و ستاد توسعه علوم شناختی به عنوان حامی اصلی امر ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی برای پیشبرد این هدف با برنامه ریزی های گسترده به تلاش های وسیعی در این زمینه مبادرت کرده است. 

نظر شما