بسته توانبخشی شناختی درحوزه سالمندی با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی و وزارت بهداشت تهیه و تدوین می شود

تاریخ : 1399/03/27

تعداد بازدید : 654

5 امتیاز از 2 رای

به منظور ارتقاء و توانبخشی کارکردهای شناختی سالمندان، با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی و بهزیستی ، "بسته توانبخشی شناختی درحوزه سالمندی" درسال جاری تهیه ، تدوین و بصورت مجازی عملیاتی می‌شود.

در نشست مشترکی با حضور مدیران ارشد ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی، رییس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت، مسوولین  امور بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، شهید بهشتی و تهران، نمایندگان معاونت درمان و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی و نیز اعضای کارگروه ارتقاء و توانبخشی کارکردهای شناختی ستاد توسعه علوم شناختی، مقرر شد بسته توانبخشی شناختی درحوزه سالمندی درسال جاری تهیه و بطور مجازی به اجرا گذاشته شود.

 

دکتر "مجید نیلی " دبیر ستاد توسعه علوم شناختی در این نشست در سخنانی یکی از رسالت‌های اصلی این ستاد را ارتقای سرمایه شناختی جامعه یاد کرد و گفت: با توجه به اهمیت کارکردهای شناختی در میانسالان و سالمندان در جامعه، با حمایت این ستاد کارگروه تخصصی ارتقاء و توانبخشی کارکردهای شناختی از سال گذشته  فعالیت خود را آغاز کرد.

 

وی افزود: فعالیت‌های این کارگروه درحوزۀ میانسالی و سالمندی تعریف شده‌ و محورهای شناختی توجه، حافظه، استدلال و سرعت پردازش محورهای اصلی مورد مطالعه در کارگروه می‌باشند که این عوامل نقش حائز اهمیتی در سلامت و بهبود کیفیت زندگی افراد دارند.

 

دکتر "محمد تقی جغتایی " مشاور عالی ستاد در امور آموزش نیز با اشاره به اینکه جمعیت سالمندی در اکثر کشورها و از جمله ایران درحال افزایش است، تصریح کرد: امروزه این مسئله به عنوان یک عامل و فاکتور تأثیرگذار بر نظام اجتماعی و اقتصادی جوامع مطرح می‌باشد.

نظر شما