مهلت رقابت در مرحله دوم چالش تحریک غیرتهاجمی نواحی عمیق مغز بار دیگر تمدید شد

تاریخ : 1399/05/11

تعداد بازدید : 296

5 امتیاز از 5 رای

درپی شیوع ویروس کرونا و بروز مشکلات برای برخی تیم های شرکت کننده در مرحله دوم چالش تحریک غیر تهاجمی نواحی عمیق مغز، زمان پایان رقابت میان تیم ها در این رویداد علمی و تخصصی تا پانزدهم مهرماه امسال تمدید شد.

گروه  برگزار کننده چالش  از تیم های شرکت کننده خواست تا با توجه به فرصت دو ماهه فراهم شده تا پایان زمان چالش ، تمامی اقدامات و برنامه ریزی های لازم را برای پیشبرد پروژه خود انجام دهند.

 

این گروه در بیانیه خود با اعلام تمدید مجدد زمان رقابت در این چالش که پیش تر پانزدهم مرداد ماه امسال تعیین شده بود، اضافه کرد: با توجه به بررسی های انجام شده و گزارش های پیشرفت  طرح ها ، چند گروه تحقیقاتی در وضعیت مناسب تری نسبت به سایر  گروه ها قرار دارند و بدیهی است که هر گروهی که نتایج خود را تکمیل و تا تاریخ پانزدهم مرداد ماه جاری به صورت گزارش مکتوب برای گروه برگزار کننده چالش ارسال کنند، مستعد دریافت امتیاز بالاتری نسبت به سایر رقبا در چالش است و این گروه ها همچنان از امکان ادامه رقابت تا پانزدهم مهرماه نیز برخوردار خواهند بود.

 

براساس تصمیم گروه برگزار کننده چالش، پرداخت مرحله دوم مبلغ حمایتی در راستای ساخت سیستم تحریک الکتریکی مدنظر به گروه هار که گزارش پیشرفت خود را ارسال کرده بودند در اواخر تیرماه امسال انجام شده است.

 

این گروه همچنین اعلام کرد: چنانچه مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا بر طرف نشود ، تاریخ پانزدهم مهرماه تمدید نخواهد شد و گروه ها براساس دستاوردهای حاصل شده ارزیابی خواهند شد.

 

چالش تحریک غیرتهاجمی نواحی عمیق مغز با هدف توسعه پژوهش و به منظور ایجاد رقابت جهت ساخت ابزارهای نوین درحوزه دانش علوم شناختی و با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال برگزاری است.

 

تحریک غیرتهاجمی نواحی عمیق مغز، به عنوان اولین فعالیت ستاد توسعه علوم و فن اوری های شناختی در حوزه برگزاری این گونه چالش­ ها است که با توجه به منابع نیروی انسانی، مراکز تخصصی،­های مناسب موجود در کشور هدف گذاری شده است و مرحله دوم این چالش به ساخت دستگاه در مدالیته الکتریکی و آزمایش آن اختصاص دارد.

نظر شما