ستاد توسعه علوم شناختی و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشورتفاهم نامه همکاری مبادله کردند

تاریخ : 1399/08/25

تعداد بازدید : 394

5 امتیاز از 9 رای

با هدف گسترش همکاری های علمی - آموزشی و استفاده از آموزه های علوم شناختی در بهسازی برنامه های درسی، ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور تفاهم نامه همکاری امضا و مبادله کردند.

این تفاهم نامه در مراسمی  از سوی دکتر "حسن ملکی" رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور و دکتر"مجید نیلی احمدآبادی" دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی میان این دو نهاد امضا و مبادله شد.

 

دبیر ستاد توسعه علوم شناختی در این مراسم با اشاره به رسالت این ستاد برای ارتقای سرمایه شناختی آحاد مختلف جامعه گفت: توجه به کودکان و نوجوانان و توسعه توانمندی های شناختی آنان یکی از اهداف و سیاست های این ستاد است و انعقاد این یادداشت همکاری نیز در جهت تحقق این برنامه صورت می گیرد.

 

دکتر"نیلی" افزود: امید است از طریق هم افزایی نیروها و بکارگیری تخصص دو جانبه در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی،  زمینه بالندگی قابلیت ها و ظرفیت های شناختی کودکان و نوجوانان فراهم  و با ایجاد بسترهای لازم ضمن تقویت توانمندی های شناختی کودکان و نوجوانان از بروز افت کارکردهای شناختی در میان آنان جلوگیری شود.

 

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور نیز با اشاره به پیچیده بودن ماهیت تربیت، استفاده از یافته های علوم مختلف  بویژه دانش شناختی را برای غنی سازی حوزه نظر و عمل در تعلیم و تربیت اقدامی ضروری دانست.

 

وی همچنین خواستار بهره گیری از دانش و تخصص و توانمندی های ستاد توسعه علوم شناختی در بهبود امر تعلیم و تربیت شد.

 

 در مراسم امضای یادداشت تفاهم همکاری میان ستاد توسعه علوم شناختی و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دکتر"محمدتقی جغتایی"مشاور عالی ستاد درامور آموزش و نیز جمعی از معاونین و مشاوران  سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور حضور داشتند.

 

نظر شما