تیم های برتر مسابقات دانش آموزی علوم اعصاب شناختی معرفی شدند

تاریخ : 1399/09/22

تعداد بازدید : 340

5 امتیاز از 3 رای

مراسم اختتامیه هفتمین دوره مسابقات کشوری علوم اعصاب شناختی ویژه دانش آموزان به منظور انتخاب و معرفی تیم های برتر این مسابقات، همزمان با نهمین کنگره علوم اعصاب شناختی پایه و بالینی بصورت مجازی در تهران برگزار شد.

دراین مسابقات، تیم های دانش آموزی از مدارس فرزانگان مبین خمینی شهر استان اصفهان ،  شیخ انصاری دوره دوم دزفول استان خوزستان و نیز هوشان حضرت محمد  (ص ) زاهدان استان سیستان و بلوچستان  رده اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

 

مسابقات ملی دانش آموزی علوم اعصاب شناختی به منظورآشنایی دانش آموزان مقاطع دبیرستانی با حوزه های علوم شناختی و ترویج و ارتقای این دانش درسطح فضاهای آموزشی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و با همکاری مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش هرساله درسطح کشور برگزارمی‏ شود.

 

در این دوره از مسابقات ، شمار کثیری از دانش آموزان از استان های مختلف کشوربرای ارائه ایده های علمی و پژوهشی در حوزه دانش علوم اعصاب شناختی  با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

هدف از برگزاری مسابقات علمی درارتباط با رشته های علوم اعصاب شناختی انجام تحقیقات است تا اتصال فعالیت های تحقیقاتی از دوره های دبیرستان به مراکز دانشگاهی و نیز سیاست تقویت فرهنگ و روحیه همکاری در مراکز آموزشی در امر انجام مسابقات علوم اعصاب شناختی پیگیری و دنبال شود.

 

این مسابقات به منظور جذب علاقه مندان به مطالعه "مغز" ، با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی و جمعی از فارغ التحصیلان مدارس دبیرستان علامه حلی انجام شد تا نخبگان و استعداد های درخشان دانش آموزی بتوانند قبل از ورود به مراکز و موسسات آموزش عالی با مباحث و دانش علوم شناختی آشنا شوند.
در هفتیمن مرحله از مسابقات علوم اعصاب شناختی ، پس از بررسی و ارزیابی فعالیت و عملکرد تیم ها در کمیته داروی ، همچنین  شش تیم شایسته تقدیر و سه تیم نیزموفق به کسب رتبه برجسته شدند.

 

نظر شما