چالش ملی "سرمایه شناختی سازمان" با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی برگزار می‌شود

تاریخ : 1399/11/18

تعداد بازدید : 789

5 امتیاز از 6 رای

چالش "ملی سرمایه شناختی سازمان: ارزیابی و ارتقا" با رویکرد پرداختن به مسایل سازمان‌ها در شرایط ابهام و بحران ناشی از شیوع بیماری کرونا، پنجم اسفند ماه امسال همزمان با هفته "آگاهی از مغز" ، با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی برگزار می شود.

این رویداد از سوی گروه مدیریت شناختی موسسه آموزش عالی علوم شناختی و توسط صندوق پژوهش و فن آوری گیلان ، مجری برنامه ملی سرمایه گذاری حوزه علوم و فن آوری‌ های شناختی صورت می گیرد.

 

چالش ملی "سرمایه شناختی سازمان" بستری است تا ایده‌ پردازان، اساتید، محققان و متخصصان حوزه علم مدیریت، از علوم و فن آوری ‌های شناختی در جهت حل معضلات و بهبود فرایند مدیریت در سازمان‌ها استفاده کنند.

 

این چالش در سطوح نگرش، کاربست و ابزارها و حول محورهای عملکرد سازمان و کارکنان، بهزیستی کارکنان، قابلیت سازمانی و شایستگی کارکنان برگزار می‌شود و برگزار کنندگان آن امیدوارند، این چالش ضمن تبیین راهبردها و راهکارهایی در مواجه با مسائل و مشکلات سازمان‌ها در مواقع بروز بحران‌هایی نظیر شیوع بیماری کرونا، ابزارهایی را برای حل مشکلات مدیران در شرایط مشابه فراهم آورند.

 

پذیرش طرح ‌ها در این چالش مبتنی بر اصول اخلاقی، به کارگیری متناسب علوم و فن آوری‌های شناختی، رویکرد محصول محور بودن، اثر بخشی راهکار، ملموس بودن نتیجه و مقیاس پذیری آن، خلاقانه و نوآورانه بودن راهکار و تکرار پذیر بودن آن، از جمله معیارها و اولویت ها برای پذیرش طرح ها برای ورود به رویداد علمی چالش سرمایه شناختی سازمان است.

 

در این چالش علاوه بر تقدیر از تیم های برگزیده به صورت اهدای جوایز، سرمایه‌گذاران حاضر در چالش از جمله صندوق پژوهش و فن آوری گیلان برای اجرای طرح ها آماده سرمایه گذاری هستند و طرح‌های منتخب از حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی و صندوق پژوهش و فن آوری گیلان به عنوان صندوق تخصصی حوزه علوم و فن آوری های شناختی و مجری برنامه ملی سرمایه‌گذاری BRAINVEST برخوردار خواهند بود.

 

همچنین تیم‌های برگزیده چالش سرمایه شناختی سازمان این فرصت را خواهند داشت تا بدون نیاز به مرحله ارزیابی و غربالگری وارد رویداد سرمایه‌گذاری BRAINVEST شده و طرح خود را در برابر نمایندگان سرمایه‌گذاران ارائه کرده و برای جذب سرمایه جهت گسترش کسب‌و‌کار خود تلاش نمایند.

 

صندوق پژوهش و فن آوری غیردولتی گیلان از دانشجویان، مدیران و مشاوران سازمان‌ها، پژوهشگران و فن آوران فعال در حوزه های علوم مدیریت و شناختی خواست تا با مراجعه به سایت برنامه ، نسبت به کسب اطلاعات و ثبت نام در این چالش اقدام نمایند.

 

نظر شما