کتاب " مقدمه ای بر شناخت پژوهی استعاره" از مجموعه علوم شناختی منتشر شد

تاریخ : 1399/12/16

تعداد بازدید : 671

5 امتیاز از 3 رای

کتاب " مقدمه ای بر شناخت پژوهی استعاره" از مجموعه علوم شناختی که از سوی ستاد توسعه علوم و آوری های شناختی مورد حمایت قرار گرفته است ، چاپ و منتشر شد.

این کتاب درشش فصل "نظریه پردازی ارسطو و جرجانی "، "نگرش های عمده امروزی درباره استعاره "، "حس آمیزی و استعاره " ، "نوروپسیکولوژی استعاره "، "خاستگاه تجربی استعاره" و "استعاره در شعر و ادبیات " به تالیف دکتر جبیب الله قاسم زاده  توسط انتشارات ارجمند چاپ و انتشار یافت .

 

مولف در این کتاب می نویسد: امروزه از استعاره به عنوان توانایی و ظرفیت مفهوم سازی و نیز قدرت و توان مندی گشتار در تفکر یاد می شود و این نخستین بار است که در زبان فارسی بحث استعاره با این جامعیت مطرح و در آن سعی شده است همراه با ارایه دیدگاه ها و نظریه های مختلف ، ارزیابی هایی نیز از آن ها به عمل آیند و مسایل مربوط به روش شناسی و تفسیر یافته ها در تحقیقات مورد نقد و بررسی قرار گیرند .

 

به اعتقاد نویسنده مطالعه این کتاب می تواند برای علاقه مندان ، دانش جویان و دانش پژوهان رشته های علوم شناختی ، روان شناسی ، زبان شناسی ، نورولوژی و عصب پژوهی ، فلسفه ، علوم رایانه و ادبیات جالب و ایده آفرین باشد.

 

نظر شما