ستاد توسعه علوم شناختی فراخوان علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی برگزار می کند

تاریخ : 1399/12/20

تعداد بازدید : 745

5 امتیاز از 9 رای

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی با تمرکز بر حمایت از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان، فراخوان علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی برگزار می کند.

این رویداد با هدف گسترش زمینه های تحقیقات بین رشته ای مشترک با علوم شناختی ، ارتقای نیروی انسانی متخصص و توسعه بازارهای کارآمد برای ارائه خدمات و تولید محصولات در حوزه علوم شناختی از سوی ستاد توسعه علوم و فن آری های شناختی انجام می شود.

 

دراین فراخوان حمایت از تولید و تجاری سازی پروژه های دانش بنیانی که منجر به تامین زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه بازارهای محصولات و خدمات می شوند، از اولویت بالایی برخوردارند و تعامل دانشگاه ها با شرکت های ارائه دهنده محصولات و خدمات برای توسعه این محصولات و خدمات از اهمیت بسیاری برخورداراست. 

 

دراین فراخوان با توجه به برگزاری دو دوره مسابقه «داده‌ کاوی هوشمند به توان شناختی» در سال جاری و ضرورت افزایش توجه به  توسعه زیرساخت‌های نرم‌ لازم جهت تولید محصولات و خدمات کارآمد در این حوزه ،تاکید شده است که  این زیرساخت ها، نیازمند توسعه تحقیقات مشترک بین محققان علوم داده، علوم اجتماعی وعلوم شناختی می باشند.

 

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی دراین فراخوان از مراکز و گروه های دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان فعال در زمینه جمع‌آوری یا تحلیل داده‌های دیجیتال برای مشارکت در ایجاد زیرساخت‌های نرم ، توسعه فن آوری و تجاری سازی خدمات و تولید محصولات علوم اجتماعی محاسباتی  با رویکرد شناختی  برای ارائه ایده ها و طرح های پژوهشی و تحقیقاتی دعوت به همکاری کرده است .

 

 کمک به توسعه اکوسیستم فن آوری و ارائه خدمات نوین این حوزه درکشورازمهم‌ترین اهداف این فراخوان است، لذا پروپوزال هایی که علاوه بر تولید هر یک از آیتم ها، به تجاری سازی جهت ارائه خدمات آتی آن آیتم نیز می پردازد، از اولویت بالاتری نسبت به پروپوزال هایی که صرفا به تولید یک آیتم می پردازند، برخوردارخواهند بود.

 

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شاختی در این فراخوان از تمامی علاقه مندان واجد شرایط خواست برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به وبسایت www.cogdatasci.cogc.ir مراجعه نمایند.

نظر شما