حمایت تشویقی ازپایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه علوم شناختی افزایش یافت

تاریخ : 1400/01/07

تعداد بازدید : 766

4.9 امتیاز از 7 رای

میزان حمایت تشویقی از پایان نامه های دوره های کارشناسی ارشد و دکتری مرتبط با حوزه علوم شناختی از سوی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در راستای اهداف و سیاست ها تعیین شده برای ارتقای دانش علوم و فن آوری های شناختی در سال جدید افزایش یافت.

براساس سیاست های تعیین شده این ستاد، در سال گذشته یکصد و بیست پایان نامه دوره کارشناسی ارشد و رساله دکتری تحت حمایت های تشویقی ستاد قرار گرفتند.

 

این ستاد با هدف ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی، گسترش فعالیت های پژوهشی و جذب جوانان علاقمند به تحصیل و فعالیت در حوزه علوم شناختی، تاکنون از حدود یکهزار پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه علوم شناختی حمایت کرده است.

 

دانشجویان علاقه مند به فعالیت در حوزه های علوم شناختی از بیش از 50 مرکز علمی و دانشگاهی موفق شدند با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی حدود یکهزار پایان نامه های تحصیلات تکمیلی در رشته های زبان شناسی شناختی، روانشناسی شناختی، توانبخشی شناختی، آموزش و پرورش شناختی، نگاشت مغز، مدل سازی، هوش مصنوعی، رباتیک شناختی، فن اوری شناختی، علوم اعصاب شناختی و نیز شناخت اجتماعی را ارایه و از آن دفاع کنند.

 

حمایت­های تشویقی ستاد از پایان نامه­ های علوم و فن آوری­های شناختی در سه سطح پایان‌نامه‌های کارآفرین یا پایان­ نامه­ هایی که گروه محققان آن علاوه بر دستیابی به دستاوردهای دانشگاهی تحقیق، یک شرکت دانش بنیان برای تجاری سازی نتایج پایان­نامه تاسیس کرده باشند و پایان‌نامه‌های کاربردی و یا تحقیقات پایه که در آن ثبت داده­ های ارزشمند صورت گیرد و نیز پایان‌نامه‌‌هایی با برخورداری از دستاورد جدید علمی، انجام می شود.

نظر شما