برگزاری دوره ‌های تخصصی آزاد و مهارتی درحوزه علوم و فن آوری‌ های شناختی مورد حمایت قرار می گیرند

تاریخ : 1400/01/29

تعداد بازدید : 361

5 امتیاز از 2 رای

به منظور ارتقای سطح آموزشی و تقویت بنیه علمی در گرایش‌ های مرتبط با علوم شناختی، ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی از برگزاری "دوره‌های تخصصی کوتاه مدت آزاد و مهارتی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی داخل کشور در حوزه علوم و فن آوری‌های شناختی" حمایت می کند.

این امر در راستای توسعه و گسترش تحقیقات میان رشته‌ای در علوم و فن آوری­ های شناختی ، توانمندسازی فارغ التحصیلان و متخصصان این حوزه ­ها و نیز تعمیق دانش و افزایش مهارت ‌ها برای دانش­آموختگان و پژوهشگران فعال در این زمینه صورت می گیرد.

 

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در این برنامه از تدوین دوره‌ های جدید ، برگزاری دوره شامل تدریس اساتید داخل و خارج از کشور به ازای میزان مشارکت و بر اساس مصوبات ستاد، کمک به تجهیز آزمایشگاه‌ های میزبان دوره ‌ها، تأمین بخشی از هزینه ثبت نام تعدادی از شرکت کنندگان، استفاده از پلت فرم آموزش مجازی و به اشتراک‌گذاری محتوای تدریس شده دوره در بسترهای موجود آموزش مجازی حمایت می کند.

 

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی همچنین به منظور استفاده از پتانسیل علمی اساتید، ترغیب ورود و تسهیل مهاجرت متخصصان به رشته‌های مرتبط به علوم شناختی و  افزایش بهره ‌وری از امکانات آموزشی ، از ایجاد "گروه‌های پیشران آموزشی " در مراکز فعال در حیطه علوم شناختی جهت ارتقای مهارت‌ های حرفه‌ای دانش آموختگان نیز حمایت بعمل می آورد.

 

در برنامه سیاست حمایتی این ستاد تاکید شده است گروه پیشران آموزشی مجموعه‌ای از اعضای هیات علمی برجسته و شناخته شده گرایش‌های مرتبط با علوم و فن آوری­های شناختی و علوم اعصاب می ­باشند که در دانشگاه‌ها، پژوهشگاه ‌ها و یا مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت خانه های علوم ،تحقیقات و فن آوری و نیز بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی جهت توسعه و تعمیق این حوزه در سطح کشور فعالیت می‌کنند.

نظر شما