ستاد توسعه علوم شناختی از استارتاپ ها و شرکت های خلاق و فن آور درحوزه شناختی حمایت می کند

تاریخ : 1400/02/04

تعداد بازدید : 267

5 امتیاز از 3 رای

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در چارچوب اهداف و سیاست ها و به منظور ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی، از استارتاپ ها و شرکت های خلاق و فن آور برای توسعه محصولات و خدمات شناختی حمایت می‌کند.

براساس این سیاست از استارتاپ‌ ها و شرکت‌ های خلاق و فن آوری حمایت خواهد شد که دارای ایده نوآورانه و مسئله‌ محور در زمینه علوم و فن آوری های شناختی، تیم کامل و مدل کسب و کار بوده و نیازمند سرمایه در مراحل بذرمایه باشند.

 

حمایت از استارتاپ‌ ها و شرکت ‌های خلاق و فن آور شناختی شامل حمایت از خدمات پیش‌شتابدهی، شتابدهی، سرمایه مرحله بذرمایه، تسهیل جذب سرمایه گذاری، حمایت در قالب یارانه فروش، حمایت جهت اخذ مجوز و استانداردهای لازم خواهد بود.

 

خدمات شتابدهنده/ مراکز رشد شامل منتورینگ، فضای کار اشتراکی، مشاوره مدل و طرح کسب و کار، مشاوره فنی، مشاوره علمی، خدمات مستندسازی فناوری و خدمات حقوقی و مالکیت فکری است.

 

 حمایت مالی از استارتاپ ­ها و شرکت ­های خلاق و فن آور در مرحله بذرمایه جهت طراحی و پیاده‌سازی محصول اولیه بوده و از طریق شتابدهنده/مرکز رشد به تیم­ها پرداخت خواهد شد و حمایت از تنظیم طرح کسب و کار جهت ارائه به سرمایه­گذاران خطرپذیر برای استارتاپ­ها و شرکت­های خلاق و فن آوری که از مرحله بذرمایه عبور کرده­اند از طریق شتابدهنده/مرکز رشد صورت می گیرد.

 

ستاد توسعه علوم شناختی در چارچوب این سیاست حمایتی، یارانه فروش را برای تیم­هایی در نظر گرفته است که از مرحله بذرمایه عبور کرده و وارد بازار شده­اند و یارانه فروش روی محصولات با درصد کارشناسی شده ستاد، از طریق حمایت از خریدار اعمال خواهد شد.

 

حمایت از انجام تحقیقات مورد نیاز برای ارتقاء محصول پس از تایید ستاد در قالب یک پایان‌نامه کارشناسی ارشد و یا دکتری زیر نظر یکی از اعضای هیأت علمی مورد تأیید ستاد انجام می شود.

 

دست اندرکاران استارتاپ ها و شرکت های خلاق می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش آیین نامه ها در سایت این ستاد مراجعه نمایند.

نظر شما