گام ستاد توسعه علوم شناختی برای حمایت از دانشجویان مقطع دکتری تخصصی در رشته‌ های علوم شناختی

تاریخ : 1400/02/07

تعداد بازدید : 409

5 امتیاز از 2 رای

با هدف ارتقای سطح علمی -آموزشی و تقویت بنیه پژوهشی ، فن آوری و نوآوری ، ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی از دانشجویان مقطع دکتری تخصصی و پژوهشگران در موسسات و مراکز فعال در حوزه علوم شناختی حمایت بعمل می آورد.

این سیاست حمایتی در راستای تأمین نیروی انسانی مجرب  برای توسعه علوم، فن آوری و خدمات دانش‌بنیان شناختی ،ایجاد هسته‌های آموزشی-پژوهشی بین رشته‌ای، گسترش و تعمیق ارتباط با محققان خارج از کشور در راستای توسعه‌ی هدفمند گرایش‌های علوم شناختی ونیز استفاده  بهینه از امکانات آموزشی و پژوهشی کشور صورت می گیرد.

 

ستاد توسعه علوم شناختی در چارچوب این سیاست ، از اساتید داخل و خارج از کشور برای تدریس دروس تخصصی علوم شناختی ، ایجاد فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان علوم و فن آوری­های شناختی ، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزش کوتاه مدت در زمینه علوم و فن آوری­های شناختی برای ارتقای کیفی رساله دکتری در قالب بسته های آموزشی و پژوهشی و فن آوری حمایت می کند.

 

از سوی دیگر تلاش برای ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی از سوی ستاد توسعه علوم شناختی همچنان ادامه دارد و این ستاد در راستای ترغیب دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برتر کشور جهت ایجاد رشته های علوم شناختی، از مراکز علمی- آموزشی حمایت می کند.

 

دانشجویان ، اساتید، محققان و پژوهشگران می توانند اطلاعات لازم از شرایط و نحوه برخورداری از بسته های تشویقی حمایتی و پژوهشی را در بخش آیین نامه ها در سایت ستاد توسعه علوم شناختی دریافت کنند. 

نظر شما