فراخوان "صندوق علمی مشترک راه ابرایشم" برای اجرای کارگاه های علمی مشترک میان محققان ایران و چین در حوزه علوم شناختی

تاریخ : 1400/02/15

تعداد بازدید : 650

5 امتیاز از 4 رای

"صندوق علمی مشترک راه ابریشم" در ششمین فراخوان خود از توسعه فعالیت های علمی میان محققان کشورمان و کشور چین در قالب "برگزاری کارگاه های علمی مشترک" در حوزه علوم و فن آوری های شناختی حمایت می کند.

این فراخوان در راستای همکاری میان پژوهشگران دو کشور و با مشارکت آکادمی علوم چین و صندوق حمایت از پژوهشگران و فن آوران کشور صورت می گیرد.

 

پژوهشگران و محققان ایرانی علاقه مند بویژه دست اندرکاران و فعالان حوزه علوم و فن آوری های شناختی برای شرکت در این فراخوان تا اوایل تیرماه فرصت دارند پیشنهادهای خود را برای همکاری مشترک با محققان کشور چین در سامانه صندوق حمایت از پژوهشگران و فن آوران کشور ثبت کنند.

 

در همین حال نماینده ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در صندوق علمی مشترک راه ابریشم می گوید:   در حال حاضر شش طرح تحقیقاتی درحوزه علوم شناختی میان مراکز علمی ایران و چین درحال اجرا است.

 

وی افزود: ایران و چین برای توسعه و گسترش همکاری های علمی مشترک در حوزه علوم و فن آوری های شناختی، در چند سال اخیر گام های موثری را برای بسط فعالیت های دو جانبه در چارچوب صندوق علمی مشترک راه ابریشم برداشته اند.

 

وی گفت: درسال های اخیر همچنین با حمایت این صندوق دو کارگاه آموزشی مشترک بین محققان ایران و چین در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

 

وی برگزاری کارگاه "دانش اعتیاد: از تحقیقات پایه تا تحقیقات ترجمانی در دانشگاه شهید بهشتی را یکی از فعالیت های مشترک برشمرد و گفت: فراهم آوردن زمینه‌های تقویت تحقیقات مشترک ترجمانی بالینی و پایه میان آکادمی علوم چین و مراکز علمی و تحقیقاتی کشورمان از اهداف برپایی این کارگاه مشترک در حوزه دانش اعتیاد بود.

 

به گفته وی همچنین از سوی این صندوق مشترک با همکاری مرکز علوم اعصاب و رفتار "رایان" دانشگاه فردوسی مشهد و مرکز علوم اعصاب شانگهای چین به منظور ترویج علوم شناختی وگسترش و تقویت همکاری های مشترک، کارگاه آموزشی دیگری تحت عنوان "ادراک و توجه بینایی" در مشهد برگزار شد و پژوهشگران در ارتباط با موضوعات "ثبت فعالیت نورونی از قشر بینایی"، "سایکوفیزیک بینایی" و نیز "فعالیت های نوسانی تالاموس به قشر"، یافته ها و اطلاعات خود را به اشتراک گذاشتند.

نظر شما