فراخوان ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی برای طراحی و ساخت الکترودهای ثبت سیگنال های عصبی و تحریک سلول های عصبی

تاریخ : 1400/03/08

تعداد بازدید : 468

5 امتیاز از 8 رای

به منظور تامین نیازهای مراکز پژوهشی فعال درحوزه علوم اعصاب شناختی، ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در فراخوانی از شرکت های مهندسی درحوزه فن وآوری های شناختی و همچنین هسته های پژوهشی دانشگاهی، برای طراحی و ساخت الکترودهای ثبت سیگنال های عصبی و تحریک سلول های عصبی دعوت بعمل آورده است.

در این فراخوان تاکید شده است طراحی و ساخت الکترودها از لحاظ زیست ‌سازگاری، استحکام مکانیکی، سبک بودن، عدم خوردگی در دراز مدت، قابلیت استفاده چند باره و تثبیت موقعیت بر روی بافت (در صورت نیاز) و سازگاری با سیستم­های تجاری ثبت و تحریک موجود در داخل کشور و علی­الخصوص بحث کانکتور مورد توجه بوده و دارای اهمیت است.

 

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در این فراخوان اعلام کرد: شرکت­های مهندسی و هسته­های پژوهشی که در این رقابت حضور خواهند یافت، می­توانند تا تاریخ 15تیر امسال نسبت به ارائه پروپوزال جهت ساخت الکترودهای ثبت، تحریک، و یا هر دو مورد اقدام نمایند. جزئیات بیشتر در این خصوص، به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

 

در این فراخوان اضافه شده است: کمینه تعداد الکترودهای مورد نظر در قرارداد تضمینی خرید، وابسته به نوع آن­ها و نیازهای داخل کشور بوده و براساس صرفه اقتصادی فناوران و کاربران، توسط مجری پیشنهاد خواهد شد.

 

 لازم به ذکر است علاوه بر مسائلی همچون بررسی سابقه شرکت و هسته پژوهشی، جزئیات ویژگی­های ارائه شده و هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت الکترودها، مدت زمان آماده شدن و تحویل به ستاد و همچنین نحوه تضمین در خصوص اتمام پروژه نیز ملاک می­باشد.

 

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در این فراخوان اضافه کرد: شرکت و یا گروهی که در نهایت به عنوان مجری ساخت در هر بخش انتخاب می­شود، می بایست شواهد کافی از انجام موفقیت آمیز آزمایش­های الکتریکی و حیوانی با الکترود طراحی شده را به این ستاد ارایه دهد.

 

نظر شما