لیگ حافظه سالمندی با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی درشهرتهران برگزار شد

تاریخ : 1400/06/22

تعداد بازدید : 392

5 امتیاز از 5 رای

با هدف ارتقای سلامت مغز و کارکردهای شناختی درسالمندان شهر تهران، "لیگ حافظه سالمندی"در قالب اپلیکیشن بازی‌های دیجیتال (با نام چلچلی) با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی درتهران برگزار شد.

در این بازی افراد باید مجموعه تمرین هایی مبتنی بر مهارت های روزمره زندگی را انجام دهند.

 

مرحله اول لیگ حافظه سالمندی شهر تهران با برگزاری 66 کلاس آنلاین ویژه مناطق 22 گانه تهران با ثبت نام بیش از یکهزار هفتصد فرد بالای 60 سال در این رویداد در تاریخ  دهم مرداد ماه آغاز و تا دوم شهریور ماه به پایان رسید.

 

شرکت کننده در لیگ حافظه سالمندی در سه کلاس آنلاین با راه های افزایش دانش و آگاهی درخصوص آلزایمر وحافظه، کارکردهای شناختی در قالب فعالیت های روزانه زندگی و اهمیت توجه به سلامت کارکردهای شناختی مغز و تقویت حافظه آشنا شدند.

 

این رویداد با همکاری اداره کل سلامت شهرداری تهران،استارتاپ "چلچلی"، کلینیک مغز و شناخت و شتابدهنده شناختی کاگنوتک به میزبانی منطقه هفت تهران گشایش یافت. 

 

رییس اداره کل سلامت شهرداری تهران درباره این رویداد گفت: با توجه به رشد جمعیت سالمندی در تهران، توجه به این گروه سنی از جمعیت زیادی برخورداراست.

 

وی افزود: این برنامه در راستای افزایش دانش و آگاهی سالمندان با موضوع آلزایمر و اهمیت غربالگری به موقع و آشنایی با تمرین های شناختی و ایجاد نشاط سالمندی اجرا می گردد در پایان سفیران حافظه انتخاب خواهد شد.

 

شرکت کنندگان در ادامه رویداد لیگ حافظه سالمندی از سیزدهم شهریورماه جاری در بازی موبایلی چلچلی که ویژه گروه سنی بالای 50 سال طراحی شده است، مجموعه از تمرین های شناختی را در قالب سناریو یک بازی مهمانی انجام داده و با کسب امتیاز با شرکت کنندگان منطقه محل زندگی خود و سایر مناطق22 گانه تهران طی 40 روز به رقابت می پردازند.

 

در این لیگ، 50 نفر با بالاترین امتیاز به مرحله دوم  راه یافته و در یک رویداد حضوری حافظه خود را به چالش کشیده تا در نهایت زن یا مرد حافظه تهران معرفی خواهند شد.

نظر شما