نفرات برتر مرحله نهایی هفتمین دوره‌ مسابقات ملی دانش آموزی"دانش مغز" انتخاب شدند

تاریخ : 1400/06/24

تعداد بازدید : 438

5 امتیاز از 4 رای

هفتمین دوره مسابقه ملی"دانش مغز" با انتخاب و معرفی نفرات برتراین دوره و نماینده کشورمان درمسابقات جهانی دانش مغز به کار خود پایان داد.

مرحله دوم هفتمین دروه مسابقه ملی دانش مغزبا شرکت 52 نفر درشهریورماه جاری دردو بخش به زبان انگلیسی به صورت آنلاین برگزارشد و طی این مرحله دانش آموزان درسوالات چند گزینه ای و تشریحی آناتومی با یکدیگربه رقابت پرداختند .

 

دراین مسابقات ازمیان نفرات برتر، "هستی فخری" از دبیرستان دخترانه فرزانگان یک تهران رتبه نخست این رقابت ها را به خود اختصاص داد وبه عنوان نماینده ایران برای رقابت های 2021 آمریکا انتخاب شد.

 

رقابت بین المللی مسابقه دانش مغزبدلیل شیوع بیماری کرونا به صورت آنلاین برگزارخواهد شد.

 

در این مرحله از مسابقات پنج نفر از دانش آموزان موفق به کسب مدال طلا شدند و 12 نفر نیز مدال های نقره و چهارده دانش شرکت کننده نیز مدال های برنز را به خود اختصاص دادند.

 

مرحله نخست هفتمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی " دانش مغز" با رقابت بیش از یکهزار و چهارصد دانش آموز داوطلب سنین ۱۳ تا ۱۸ سال از مدارس متوسطه سراسر کشور برگزار شد و در این مرحله ۵۲ دانش آموز شرکت کننده در این رقابت ها  با کسب بیشترین امتیاز از سوی کمیته داوری به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.

 

هفتمین دوره مسابقات دانش آموزی"دانش مغز" در زمینه علوم اعصاب بصورت مجازی اوایل ماه جاری درسراسر کشور برگزار شد. 

 

هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران که با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی انجام می شود، استعداد یابی در نتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته های علوم شناختی درسطح کشور است.

 

مسابقات دانش آموزی دانش مغز رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می کند. 

 

نمایندگان ایران در مسابقات جهانی دانش مغز درپنج سال گذشته همواره در میان ۵ کشور برگزیده مسابقات جای داشتند و درپنجمین دوره این مسابقات نیز مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز در کره جنوبی نصیب نماینده اعزامی کشورمان به این مسابقات شد.


انجمن علوم اعصاب ایران و گروه علمی سیناپس به عنوان متولیان برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران ، با کمک وزارت آموزش و پرورش و حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، هر ساله این مسابقات را طی دو مرحله در تمام استان های کشور برگزار می کند.

 

نظر شما