اولین سمینار بین المللی زبان‌ شناسی شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی برگزار می‌شود

تاریخ : 1400/07/03

تعداد بازدید : 732

5 امتیاز از 3 رای

"اولین سمینار بین المللی زبان‌ شناسی شناختی" با هدف توسعه و گسترش هرچه بیشتر مطالعات زبانی در علوم شناختی با حضور اساتید متخصص این رشته با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی مهرماه امسال برگزار می‌شود.

دکتر"ارسلان گلفام"دبیر علمی این سیمنار بین المللی گفت: در این رویداد یک روزه بین المللی که در هفتم مهرماه بصورت آنلاین و با مشارکت دانشگاه تربیت مدرس، موسسه آموزش عالی علوم شناختی و دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود، 5 تن از اساتید کشورمان و 3 تن از اساتید از کشورهای آلمان و اسپانیا در رابطه با مباحث مهم مطالعات زبانی سخنرانی می‌کنند.

 

وی افزود: زبان ‌شناسی شناختی یکی از مکاتب نوین زبان‌ شناسی است که ریشه در مباحث زبانی مطرح در دهه‌های 1960 و 1970 دارد و با وجود اینکه مدت زیادی از عمر زبان ‌شناسی شناختی سپری نمی‌شود، اما این مکتب به یکی از مهمترین مکاتب زبان‌شناسی تبدیل شده و توانسته است با علوم دیگر مانند روانشناسی، عصب‌شناسی، هوش مصنوعی و فلسفه تعامل برقرار کند.

 

دبیر علمی سمینار بین المللی زبان شناسی شناختی با بیان اینکه زبان‌شناسی‌ شناختی به مطالعه رابطه ذهن و زبان می‌پردازد، یادآور شد: در زبان‌ شناسی‌شناختی از طریق مطالعه زبان، سازو کارهای شناختی و ذهنی کشف و دریافت می شود.

 

به گفته وی این سمینار در دو بخش برگزار می‌شود که بخش نخست آن از ساعت 9الی 14 روز چهارشنبه هفتم مهرماه به سخنرانی اساتید داخلی اختصاص دارد و بخش دوم این رویداد نیز با سخنرانی اساتید خارجی از ساعت 15 الی 19 ادامه می یابد.

 

دبیر علمی این رویداد می افزاید: علاقمندان می توانند برای شرکت در این سمیناردرخواست خود را به آدرس coglingseminar@gmail.com ارسال نمایند و لینک حضور در سمینار فقط برای افرادی که ثبت نام کرده‌اند، ارسال می‌شود.

 

نظر شما