تیم های برتر سومین دوره مسابقات دانشجویی علوم اعصاب شناختی معرفی شدند

تاریخ : 1400/07/11

تعداد بازدید : 977

5 امتیاز از 4 رای

سومین دوره مسابقات دانشجویی علوم اعصاب شناختی (CNCS2020) طی مراسمی با دکتر محمدتقی جغتایی مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در امور آموزش و جمعی از اساتید و متخصصان این حوزه با انتخاب و معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد.

در این دوره از مسابقات که با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی  و همکاری  انجمن علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران، پژوهشگاه دانش های بنیادی (IPM) و انجمن علوم اعصاب ایران برگزار شد، چهار تیم بطور مشترک به عنوان تیم های منتخب این رویداد علمی انتخاب و معرفی شدند.

 

این مسابقات با شرکت بیش از 700 شرکت کننده در قالب 33 تیم تحقیقاتی و  پژوهشی دانشجویی از رشته های مختلف دانشگاهی بطور آنلاین آغاز شد. در این برنامه بیش از 50 نفر از برترین نوروساینتیست های برتر ایرانی حاضر در مراکز علمی معتبر ایران و دیگر کشورها حضور داشته و به آموزش به روزترین مباحث در حیطه های مختلف علوم اعصاب شناختی پرداختند.

 

درپایان این برنامه که در حدود یکسال به طول انجامید، با تصمیم کمیته داوری متشکل از اساتید ایرانی از IPM، دانشگاه شریف، کمبریج، هاروارد، آکسفورد و NIH در حوزه علوم اعصاب شناختی، شش تیم به مرحله نهایی راه پیدا کرده و به ارایه ایده های و طرح های پژوهشی در زمینه های سایکو فیزیک ، مدل سازی عصبی و پردازش سیگنال  پرداختند که در نتیجه چهار تیم بطور مشترک عنوان تیم های برتر را به خود اختصاص دادند.

 

در این رویداد علمی از سوی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به هریک از تیم های برتر جوایز نقدی اهدا شد.

 

دبیر علمی این دوره از مسابقات دانشجویی علوم اعصاب شناختی برگزاری آن را نمونه ی موفق از فعالیت های دانشجویی در حوزه های آموزشی و پژوهشی دانست و ابراز امیدواری گرد با برگزاری چنین رویدادهایی گام موثری در راستای پرورش استعدادها نخبه در کشور  برداشته شود.

نظر شما