آزمایشگاه الکتروفیزیولوژی ثبت پتانسیل های میدانی مغز با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در دانشگاه تبریز راه اندازی شد

تاریخ : 1400/08/23

تعداد بازدید : 364

5 امتیاز از 4 رای

با هدف گسترش فعالیت های پژوهشی در زمینه مکانیسم های فرآیندهای شناختی درسطح شبکه های مغزی و نیز توسعه متوازن مسیرهای تحقیقاتی با استفاده از مطالعات پایه و کاربردی درمدل های حیوانی درگروه علوم اعصاب شناختی ، آزمایشگاه الکتروفیزیولوژی حیوانی ثبت پتانسیل های میدانی مغز با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و معاونت پژوهشی دانشگاه تبریز در دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی این دانشگاه ایجاد و راه اندازی شد.

با فعالیت این آزمایشگاه پژوهشی و بهره گیری از ابزارها و تجهیزات تخصصی، امکان جراحی ، ثبت و تحریک الکتریکی همزمان از چندین ناحیه مغزی در این مرکز فراهم شده است.

 

دکتر "سمیه حیثیت طلب" مدیر این آزمایشگاه اعلام کرد: تمامی تجهیزات و دستگاه های نصب و مورد بهره برداری در این ازمایشگاه توسط متخصصان داخلی طراحی ، تولید و در آزمایشگاه نصب و راه اندازی شده است.

 

وی افزود: رشته علوم شناختی ، حدود دو دهه پیش با پذیرش دانشجو در مقاطع ارشد و دکتری در دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه تبریز ایجاد شد و این مرکز آموزشی دومین موسسه آموزشی مجری دوره دکتری در رشته علوم شناختی در سطح وزارتخانه علوم ، تحقیقات و فن آوری و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی می باشد.

 

عضو هیات علمی دانشگاه تبریز خاطر نشان کرد: به منظور تربیت و تامین نیروهای کارآمد و متخصص در حوزه علوم اعصاب و شناختی،  دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی این دانشگاه در مقاطع ارشد و دکتری سالانه بطور متوسط ۳۳ دانشجو پذیرش دارد.

 

وی اضافه کرد: بدلیل ضرورت گسترش و توسعه زیرساخت آزمایشگاهی در حوزه علوم شناختی، آزمایشگاه الکترو فیزیولوژی حیوانی ثبت پتانسیل های میدانی موضعی مغزی  با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و معاونت پژوهشی دانشگاه تبریز در این فضای آموزش عالی ایجاد و راه اندازی شده است.

 

لازم به ذکر است با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی در سال جاری چهار مرکز آزمایشگاهی علوم شناختی دیگر در مراکز دانشگاهی کشور ایجاد و راه اندازی شده است.

نظر شما