دهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی برگزار می شود

تاریخ : 1400/08/30

تعداد بازدید : 423

5 امتیاز از 3 رای

بزرگترین رویداد هم اندیشی علمی کشور در حوزه علوم اعصاب با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی دیماه امسال در بستری مجازی در تهران برگزار می شود.

دکتر"محمدتقی جغتایی" رییس دهمین کنگره بین المللی علوم اعصاب پایه و بالینی با بیان اینکه دانشجویان ایرانی پیشرو درامر تحقیقات در زمینه ابزارهای تحریکات مغزی مدرن و پیشرفته بشمار می آیند ، گفت: این کنگره با هدف توسعه و گسترش همکاری های تحقیقاتی، آموزشی و تخصصی و نیز انتقال تجارب و یافته های علمی با شرکت دانشمندان علوم اعصاب، متخصصان علوم پایه و بالینی، دانشجویان دکتری و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و رزیدنت ها برگزار می شود.

 

وی افزود:"دمانس"، اختلالات شناختی، حرکتی و عصبی و نیز اثرات ویروس کرونا بر سیستم های عصبی از محورها و مباحث مهم این کنگره در حوزه شناخت و علوم شناختی است و در این همایش همچنین در مورد یافته های جدید در حوزه تحریکات عمقی و سطحی مغز بحث و بررسی خواهد شد و نتیجه تحقیقات دانشمندان داخلی در تولید ابزارهای تحریکات مغزی نیز مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار می گیرد.

 

رییس این همایش علمی خاطر نشان کرد: در این رویداد مهم علمی ، متخصصان، صاحبنظران و اندیشمندان در حوزه های علوم اعصاب پایه و بالینی آخرین یافته های تخصصی و پژوهشی درحوزه های علوم اعصاب ، علوم اعصاب شناختی، نقشه برداری از مغز، علوم اعصاب محاسباتی و نوروتکنولوژی را به اشتراک می گذارند.

 

دکتر جغتایی یادآور شد: در این همایش متخصصان برجسته علوم اعصاب از دانشگاه های معتبر داخلی و چندین کشور خارجی دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در حوزه های علوم اعصاب را در قالب سخنرانی ارایه می دهند و چندین پنل تخصصی و نیز  تشکیل می شود.

 


وی با بیان اینکه علوم اعصاب به عنوان یکی از علوم استراتژیک و راهبردی مطرح است ، یادآور شد: در جریان این کنگره علمی همچنین هفتمین دوره جایزه مغز وشناخت اهوازی ویژه پژوهشگران جوان نیز برگزار می شود. این جایزه  به یاد پزشک بزرگ ایرانی قرن چهارم هجری بنام جایزه اهوازی نامگذاری شده است.

 

وی با اشاره به اینکه ریشه بسیاری از اختلالات سیستم عصبی مسائل شناختی و اختلال در عملکردهای شناختی است، گفت: با تشخیص به موقع بیماری ها  و توانمندسازی شناختی می‌توان روند توانبخشی بیماران  تسهیل شود.

 

دکتر جغتایی اضافه کرد: این رویداد علمی اول  تا سوم دی ماه امسال برگزار و تمامی  سخنرانی ها و ارائه مقالات در کنگره در بستر فضای مجازی صورت می گیرد.

 

نظر شما