بیش از پانزده مرکز علمی، دانشگاهی و درمانی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به تجهیزات و سیستم های شناختی مجهز می شوند

تاریخ : 1401/01/17

تعداد بازدید : 439

5 امتیاز از 8 رای

در راستای توسعه و گسترش فعالیت های کمی و کیفی پژوهش‌های علمی و فن آوری در حوزه علوم و فن آوری‌های شناختی و دسترسی متخصصان و پژوهشگران به امکانات و خدمات آزمایشگاهی به تجهیزات و سیستم های پیشرفته ساخت ایران، بیش از پانزده مرکز علمی، دانشگاهی و درمانی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به تجهیزات و سیستم های شناختی مجهز می شوند.

دکتر"محمد حسین مقامی" کارشناس حوزه پژوهش ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی گفت: حمایت از ایجاد زیرساخت‌ های مورد نیاز کشور در حوزه علوم و فن آوری‌های شناختی، ایجاد یک شبکه موفق برای ‌اشتراک‌ گذاری امکانات و خدمات آزمایشگاهی، جذب نخبگان و محققان کارآمد به فعالیت در حوزه علوم و فن آوری‌های شناختی از اهداف مهم ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی است.

 

 وی افزود: انتخاب مراکز علمی برای حمایت تجهیزاتی بر اساس وجود رشته علوم شناختی، محققان محوری کار با تجهیزات و هم سرمایه گذاری مراکز علمی صورت می گیرد.

 

به گفته وی با حمایت‌های ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی  و از طریق تعامل با بیش از 25 شرکت فعال در حوزه علوم شناختی ، مراکز علمی، دانشگاهی و درمانی به دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته از جمله سیستم های ثبت فعالیت‌های الکتریکی مغز، سیستم رهگیر چشمی، دستگاه طیف ‌نگاری کارکردی نزدیک فروسرخ و سیستم تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای مجهز خواهند شد.

 

دکتر مقامی یادآور شد: در سال گذشته با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی بیش از سی آزمایشگاه در مراکز علمی و آموزشی تخصصی به تجهیزات و سیستم های پیشرفته ساخت ایران تجهیز شدند.

 

کارشناس حوزه پژوهش ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی تصریح کرد: این ستاد تلاش می­کند با اجرای سیاست تشویق و ترغیب محققان و متخصصان و حمایت از شرکت های دانش بنیان گامی های اساسی در زمینه دستیابی به خودکفایی و بومی سازی تجهیزات درحوزه علوم شناختی برداشته شود.

نظر شما