نهمین همایش بین المللی علوم شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی گشایش یافت

تاریخ : 1401/02/28

تعداد بازدید : 528

5 امتیاز از 3 رای

نهمین همایش بین المللی علوم شناختی با هدف ارتقای دانش علوم شناختی و تبادل اطلاعات و یافته های علمی و برقراری تعامل میان محققان و پژوهشگران با حضور دکتر"سید کمال خرازی" مشاور عالی معاون علمی و فن آوری رییس جمهوری در امور توسعه علوم شناختی در دانشگاه خوارزمی تهران گشایش یافت.

این همایش بین المللی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و مشارکت شمار دیگر از مراکز و نهادهای علمی و دانشگاه خوارزمی از سوی موسسه آموزش عالی علوم شناختی برپا شده است.

 

دکتر"علیرضا مرادی"رییس موسسه آموزش عالی علوم شناختی و مسوول برگزاری این همایش بین المللی که رییس دانشگاه خوارزمی ، ، مشاور وزیر علوم ،تحقیقات و فن آوری ، جمعی از مدیران و کارشناسان ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ، اساتید و متخصصان و دانشجویان شرکت  داشتند، گفت: تلاش برای رشد و توسعه علوم شناختی از طریق افزایش همکاری های بین رشته ای میان محققان ، اساتید ، پژوهشگران و متخصصان این حوزه از هدف های برگزاری این نشست علمی بین المللی است. 

 

وی افزود: آشنایی با فعالیت های پژوهشی در این حوزه و گسترش همکاری های تحقیقاتی میان مراکز بین المللی و دانشگاهی فعال دررشته های مرتبط با علوم شناختی و ارائه دستاوردهای تحقیقاتی بخشی دیگر از اهداف برپایی این همایش است.

 

دراین همایش ضمن طرح نتایج تحقیقات بنیادی و کاربردی در زمینه علوم شناختی و کارکردهای مختلف مغز، صاحبنظران درقالب سخنرانی های کلیدی ، پنل های تخصصی و کارگاه های آموزشی دیدگاه ها علمی خود را مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار می دهند.

 

دراین همایش مباحث علمی در حوزه های علوم اعصاب شناختی ، روان شناسی شناختی ، آموزش و پرورش شناختی ، زبان شناسی شناختی ، فلسفه ذهن ، هوش مصنوعی ، مدل سازی شناختی ، نقشه برداری مغز ، بازتوانی شناختی ، ارزیابی شناختی ، ابعاد شناختی اختلالات مختلف ، شناخت اجتماعی ، خلاقیت و شناخت ، رسانه و شناخت ، فن اوری های واسط مغز و رایانه مطرح خواهند شد.

 

درطول سه روز برپایی این همایش بیش از 20 پنل تخصصی از جمله د رحوزه های" آموزش و پرورش شناختی : نقش شناخت و عواطف در تربیت"،" زبان شناسی شناختی "، " فرهنگ و شناخت" ، " علوم شناختی از دانشگاه تا محصول " ، " نظریه محاسباتی ذهن و هوش مصنوعی " و " هوش مصنوعی " با شرکت متخصصان و اساتید برگزار می شود.

 

در این همایش هشتاد تن از اساتید مراکز علمی داخل و خارج از کشور شرکت دارند و طی آن 110 مقاله بصورت شفاهی و پوستر ارایه  می شود و سیزده نفر از استادان حوزه های مختلف  مرتبط با دانش علوم شناختی نیز بصورت مجازی به ارایه یافته های علمی ، تحقیقاتی و پژوهشی می پردازند.

 

نظر شما