نماینده کشورمان درمسابقات جهانی دانش مغز درامریکا به مقام سوم این مسابقات دست یافت

You are currently viewing نماینده کشورمان درمسابقات جهانی دانش مغز درامریکا به مقام سوم این مسابقات  دست یافت
۳۹۷ Views

نماینده ایران درمسابقات جهانی دانش مغز که در واشینگتن امریکا برگزار شد ، مقام سوم این مسابقات را به خود اختصاص داد.

کیمیا احمدی دانش آموز مقطع یازدهم تحصیلی و نماینده کشورمان در رقابت های ۲۰۲۳ دانش مغز درامریکا، موفق شد دررقابتی فشرده ، رتبه سوم این دوره از مسابقات را کسب کند.

نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی”دانش مغز” درسال های اخیرهمواره در میان پنج کشور برگزیده مسابقات جای داشتند.

مسابقات بین المللی دانش آموزی دانش مغز رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی درسطح جهانی است که بسترهای و فرصت های لازم را برای ترویج و توسعه و گسترش رشته های مرتبط با دانش علوم شناختی درسطح کشورها را فراهم می کند.

مسابقات ملی دانش آموزی”دانش مغز” در ایران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و توسط انجمن علوم اعصاب ایران برگزار می شود.

هدف از برگزاری مسابقه بین المللی دانش آموزی “دانش مغز” ترغیب دانش‌آموزان به فعالیت در حوزه دانش مغز، پرورش استعدادهای جوان، ‌استفاده از ایده‌ های نو و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در حوزه علوم اعصاب می باشد.

کیمیا احمدی درنهمین دوره مسابقه ملی دانش آموزی”دانش مغز” با شرکت پنجاه و سه دانش آموز در کشورمان ، رتبه نخست این رقابت را به خود اختصاص داد و به عنوان نماینده کشورمان برای رقابت های” ۲۰۲۳ دانش مغز در آمریکا انتخاب و معرفی شد.

در مرحله اول نهمین دوره مسابقه ملی دانش مغز، ۲۳۰۰ دانش آموز از بیش از بیست استان کشور در بهمن ماه سال گذشته به صورت آنلاین با یکدیگر به رقابت پرداختند که ۵۳ دانش آموز برتر از ۱۵ استان کشورمان به مرحله دوم راه یافتند.

این مسابقات سالانه دربیش از۱۵۰ مرکز و۵۰ کشور دنیا برگزار می شود و برگزیدگان، هرساله دریک نقطه از جهان گرد هم آمده و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید