اجرای چهار طرح مشترک تحقیقاتی بین المللی در حوزه علوم شناختی  با همکاری مراکز دانشگاهی خارج از کشور مورد تصویب قرار گرفت

You are currently viewing اجرای چهار طرح مشترک تحقیقاتی بین المللی در حوزه علوم شناختی  با همکاری مراکز دانشگاهی خارج از کشور مورد تصویب قرار گرفت
۲۵ Views

اجرای چهار طرح مشترک تحقیقاتی بین المللی با همکاری جمعی از محققان و متخصصان کشورمان و مراکز دانشگاهی چهار کشور دیگر در حوزه های مرتبط با  علوم شناختی مورد موافقت و تصویب قرار گرفت.

به دنبال فراخوان مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش ‌بنیان ریاست‌ جمهوری، جمعی از محققان و متخصصان کشورمان و چندین کشور دیگر برای اجرای ۱۲ پروژه مشترک تحقیقاتی و گرنت های بین المللی درحوزه های علوم شناختی اعلام آمادگی کردند.

در نشست بررسی و داوری این طرح ها ، دو طرح مشترک تحقیقاتی هریک با اعطای کمک سه میلیارد ریال از سوی مرکز تعالی ابن سینا ، توسط محققان و متخصصان دانشگاه های تربیت مدرس و شهرکرد با همکاری دو دانشگاه در امریکا و انگلیس درحوزه علوم اعصاب شناختی و نیز واسط مغز و ماشین به اجرا گذاشته می شود.

داوران همچنین از میان طرح های ارسالی با اجرای دو طرح دیگرمشترک تحقیقاتی میان پژوهشگران دانشگاه های صنعتی اصفهان و تهران با همکاری مراکز دانشگاهی عراق و کانادا با برخورداری از کمک هفت میلیارد ریالی در زمینه علوم اعصاب شناختی موافقت کردند.

فراخوان طرح مشترک تحقیقاتی و گرنت بین المللی درحوزه علوم شناختی با هدف تثبیت مشارکت‌ ها بین موسسات ایرانی و سازمان‌های معتبر بین المللی و کمک به پیشرفت علم و فناوری در کشورهای مشارکت کننده و نیز برقراری ارتباط میان پژوهشگران و متخصصان توسط  مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار شده است.

در این فراخوان، محققان و متخصصان دانشگاه های شهید صدوقی، تربیت مدرس، صنعتی شاهرود، آزاد اسلامی، خاتم، تهران، صنعتی اصفهان و شهرکرد با همکاری پژوهشگرانی از کشورهای عراق، پرتغال، روسیه، استرالیا، آمریکا، فرانسه، انگلیس، کانادا و آلمان در این فراخوان مشترک برای اجرای پروژه های رابط مغز و ماشین، توانبخشی شناختی، نشانگرهای عصبی تشخیص اختلالات شناختی، مدل سازی شناختی و علوم اعصاب شناختی علاقمندی خود را اعلام کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید