دبیرستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی: با هدف تربیت نیروی متخصص ۲۵ هسته پژوهشی درمراکز علمی و دانشگاهی تشکیل شد

You are currently viewing دبیرستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی: با هدف تربیت نیروی متخصص ۲۵ هسته پژوهشی درمراکز علمی و دانشگاهی تشکیل شد
۲۱۵ Views

دکتر”سید محمد مهدوی”دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به مناسبت هفته پژوهش و فناوری درنشستی با مدیران، نخبگان، محققان و اساتید دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اعلام کرد: با تلاش های این ستاد و به منظور تربیت نیروی کارآمد و متخصص تاکنون ۲۵ هسته پژوهشی درحوزه های علوم و فناوری های شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی درسطح کشور تشکیل و فعال شده است.

وی با بیان اینکه ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی با سیاست گذاری و تسهیل شرایط مسیر توسعه علم و فناوری را برای کشور فراهم می کند، افزود: هدف اصلی از تشکیل هسته ‌های پژوهشی تربیت و آموزش نیروهای کاربردی درحوزه علوم شناختی است، تا آنان بتوانند در زیست ‌بوم فناوری و نوآوری اثرگذار باشند.

مهدوی با اشاره به اینکه توسعه فعالیت‌ های پژوهشی به همکاری ‌های مشترک میان محققان و اساتید نیاز دارد، گفت: ستاد یکی از حلقه‌ های رابط در توسعه علوم و فناوری‌های شناختی محسوب می‌شود و برای تحقق این هدف حمایت‌ های لازم را ارائه کرده و می‌کند.

وی توجه به حوزه های سلامت و سرمایه شناختی و آموزش و پرورش شناختی را از جمله اولویت سیاست های ستاد بر شمرد و گفت:  رویکرد ستاد بهره گیری و بهره مندی از دستاوردهای علوم و فناوری های شناختی برای ارتقا و افزایش توانمندی مهارت های شناختی در سطح جامعه و نیز کمک به امر یادگیری و یاددهی با شیوه های شناختی در نظام آموزشی است و ستاد آماده است با حمایت همه جانبه از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی بسترهای لازم را برای تحقق این اهداف مهم در سطح جامعه فراهم آورد.

دبیرستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی شرط ورود محصولات تولیدی در این حوزه به بازار مصرف را اقبال عمومی از این تولیدات عنوان کرد و افزود: در صورتی که محصولات تولید شده بتوانند در بازار جایگاه خود را پیدا کنند، ستاد چتر حمایتی خود از آنها را گسترده خواهد کرد. علاوه بر این، ستاد سالانه برای حمایت از تجهیز مراکز آزمایشگاهی در دانشگاه‌ها، چاپ مقالات علمی و انتشار کتب در حوزه‌های دانش علوم شناختی اعتبار ویژه‌ای را در نظر می‌گیرد.

دکتر”جمال الدین مهدی نژاد” رییس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نیز در سخنانی تقویت مهارت های شناختی و بهبود شیوه های آموزشی با رویکردهای شناختی و شناسایی استعداد ها را از اصول مهم توسعه علم یاد کرد و خواستار گسترش فعالیت ها و همکاری های دوجانبه میان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی این دانشگاه شد.

در ادامه این مراسم از دوازده تن از نخبگان و دانشمندان رشته های مختلف پژوهشی و فناوری این دانشگاه تقدیر بعمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید