ساخت دستگاه تحریک غیرتهاجمی نواحی عمیق مغز به روش الکتریکی دردانشگاه تهران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی درمرحله آزمایش اولیه حیوانی قرار گرفت

You are currently viewing ساخت دستگاه تحریک غیرتهاجمی نواحی عمیق مغز به روش الکتریکی دردانشگاه تهران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی درمرحله آزمایش اولیه حیوانی قرار گرفت
۳۵۷ Views

با تلاش یک تیم فنی – تحقیقاتی و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی طراحی و ساخت دستگاه تحریک غیر تهاجمی نواحی عمقی مغز به روش الکتریکی در دانشکده فنی دانشگاه تهران آغاز شده و در مرحله تست اولیه حیوانی قرار دارد.

دکتر” محمد نشاط ” مدیر گروه مخابرات و عضو هیات علمی دانشکده فنی دانشگاه تهران در نشست بررسی پیشرفت اجرای این طرح فنی و تحقیقاتی با حضور مشاور عالی ، معاون فناوری و زیرساخت و کارشناسان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی گفت : مراحل طراحی و ساخت دستگاه تحریک غیر تهاجمی نواحی عمقی مغز از حدود دو سال پیش با حمایت این ستاد و تلاش و همکاری یک تیم هفت نفری فنی و تحقیقاتی در این دانشکده آغاز شده است.

وی گفت : این طرح در حال حاضر با پیشرفت قابل ملاحظه ای در حال اجرا است و تاکنون بخش اعظم طرح و ساخت ابزارها و تجهیزات مورد نیاز این دستگاه به اتمام رسیده است.

مجری این طرح فنی – تحقیقاتی مراحل شبیه سازی و انجام آزمایش های الکتریکی و بهینه سازی چینش الکترود ها با موفقیت انجام و نتایج مثبتی نیز حاصل شده است.

دکتر نشاط با بیان اینکه مدل سازی فانتوم سر میمون و روش ثبت الکتریکی تحریک عمقی مغز انجام شده است ، ابراز امیدواری کرد با تکمیل فرایند اجرای این طرح فنی – تحقیقاتی ، در مرحله نخست آزمایش حیوانی دستگاه آغاز شود.

دکتر مجید نیلی احمد آبادی مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در این نشست با تقدیر از تلاش اعضای تیم فنی و تحقیقاتی ساخت این دستگاه و تاکید بر حمایت ها ، ابراز امیدواری کرد اجرای این طرح با دستاورد های مثبتی در عرصه های پزشکی توام شود.

دیدگاهتان را بنویسید