ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در بهار امسال از بیش از ۵۰ مقاله معتبر علمی- پژوهشی حمایت کرده است

You are currently viewing ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در بهار امسال از بیش از ۵۰ مقاله معتبر علمی- پژوهشی حمایت کرده است
۳۳ Views

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با هدف تربیت نیروی انسانی و تشویق علاقه مندان به فعالیت درحوزه های علوم شناختی و درچهارچوب سیاست های خود در بهار امسال از بیش از ۵۰ مقاله علمی-پژوهشی و ISI  حمایت کرده است.

این مقالات علمی در زمینه های علوم اعصاب، روانشناسی، آموزش و پرورش شناختی، فلسفه ذهن و فناوری های شناختی، مدلسازی، هوش مصنوعی، زبان شناسی، مهندسی پزشکی و سایر زمینه های شناختی به رشته تحریر در آمده است.

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در راستای اهداف خود برای پیشبرد این دانش در سطح کشور درسال گذشته از بیش از ۲۲۰ مقاله علمی – پژوهشی و ISI  حمایت کرده است.

رشد فزاینده دانش و تحقیقات علمی در کشور درسال های اخیر بواسطه سیاست های حمایتی و سرمایه گذاری سبب علاقه مندی دانشجویان، متخصصان و محققان برای گسترش و تقویت همکاری های متقابل شده و این دو فاکتور مهم زمینه ساز پیشبرد امر ترویج، ارتقا و توسعه دانش علوم شناختی در مراکز علمی و تحقیقاتی محسوب می شود.

امروزه یکی از نشانه های رشد در حوزه های مختلف دانش، تعداد مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی بین المللی با ضریب تاثیر بالا است و یکی از شاخص های سنجش وضعیت علمی ایران در مقایسه با جهان، بررسی تعداد مقالات منتشر شده در این مجلات است که می تواند راهنمای سیاستگذاران علوم و فناوری برای پایش و ارزیابی پیشرفت علمی کشور در قیاس بین المللی باشد.

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی تلاش می کند در چارچوب سیاست هایش، نسل های جوان، نخبگان، محققان و دانش پژوهان قادر باشند با برخورداری از حمایت های این ستاد با طراحی و تولید محصولات خلاق و فناورانه در حوزه های علوم شناختی و علوم اعصاب، راهکارهای مناسب و موثر برای اجرای پروژه های تحقیقاتی، پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها را ارایه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید