مرحله نخست دهمین دوره مسابقه ملی دانش آموزی “دانش مغز” اواخر بهمن ماه درسطح کشور برگزار می شود

You are currently viewing مرحله نخست دهمین دوره مسابقه ملی دانش آموزی “دانش مغز” اواخر بهمن ماه درسطح کشور برگزار می شود
۱۸۶ Views

مرحله نخست دهمین دوره مسابقه ملی دانش آموزی “دانش مغز” تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی  با شرکت علاقمندان روزجمعه بیست و هفتم بهمن ماه جاری بطورهمزمان در سطح کشوربرگزار می شود.

دانش آموزان گروه سنی ۱۳ تا ۱۸ سال شامل متولدین ۱ مرداد ۱۳۸۴ الی ۱ مردادماه ۱۳۹۰ مجاز هستند تا در دهمین دوره مسابقه ملی دانش مغز Brain Bee 2024 شرکت کنند.

مرحله دوم این دوره از مسابقات  نیز در اردیبهشت ماه سال آینده ۱۴۰۳ میان برگزیدگان مرحله نخست این مسابقه ملی انجام می شود.

دانش آموزان علاقمند به شرکت دراین رویداد ، بصورت مجازی و دربسترپرس لاین می توانند به شصت سووال چند گزینه ای درمدت زمان ۱۵۰ دقیقه پاسخ دهند.

لینک مرحله نخست این دوره از مسابقه ملی تا بیست و ششم ماه جاری از طریق ایمیل و پیامک  از سوی برگزار کنندگان برای دانش آموزان ثبت نام کننده در این مسابقه ارسال می شود.

مسابقه ملی دانش آموزی” دانش مغز” با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با هدف ترغیب دانش‌آموزان به فعالیت در حوزه دانش مغز، پرورش استعداد‌های جوان وهدایت نسل پویای امروز به تحصیل درحوزه علوم اعصاب درسطح کشور برگزارمی‌شود.

Brain Bee یک مسابقه جهانی برای دانش‌آموزان در زمینه علوم اعصاب و دانش مغز است که به عنوان یکی از مسابقات علمی معتبر و جذاب شناخته می‌شود ودانش آموزان را تشویق می‌کند تا در حوزه علوم اعصاب به دنیای پژوهش و تحقیقات علمی در حوزه مغز وارد شوند و به ارتقای سلامت و شناخت مغز کمک کنند.

مسابقات ملی دانش آموزی” دانش مغز” توسط انجمن علوم اعصاب ایران و با همکاری گروه علمی سیناپس برگزارمی‌شود.

دهمین دوره مسابقه جهانی دانش مغز در کشور آمریکا برگزار می شود و نمایندگان اعزامی کشورمان به این مسابقات درسال های اخیر درمیان پنج  کشور برتر رقابت ها جای داشتند.

در دهمین دوره مسابقه جهانی دانش مغز جوایز نفرات برتر رقابت جهانی مسابقه بین المللی دانش مغز به ترتیب نفر اول ۳۰۰۰ دلار، نفر دوم ۲۰۰۰ دلار و نفر سوم ۱۰۰۰ دلار تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید