ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برای توسعه و گسترش دانش علوم شناختی حمایت از آزمایشگاه علوم شناختی اصفهان را افزایش می دهد

You are currently viewing ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برای توسعه و گسترش دانش علوم شناختی حمایت از آزمایشگاه علوم شناختی اصفهان را  افزایش می دهد
۳۶ Views

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی درنشستی با مسولان و محققان و اساتید دانشگاه اصفهان، افزایش سیاست های حمایتی از این مرکز تحقیقاتی و تخصصی برای توسعه و گسترش دانش علوم شناختی  در استان اصفهان را مورد تاکید قرار داد.

دکتر”سید محمد مهدوی” درجلسه هم اندیشی با مسوولان و دست اندرکاران آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه اصفهان با تشریح اهداف و سیاست های راهبردی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی گفت: این ستاد آماده است تا در چارچوب اهداف تعیین شده به سیاست های حمایتی خود برای توسعه فعالیت های تحقیقاتی، آموزشی، ترویجی و تخصصی از آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه اصفهان ادامه دهد.

وی در این نشست که”دکتر محمد تقی جغتایی” مشاور عالی ستاد در امور آموزش نیز شرکت داشت، خاطر نشان کرد : یکی از برنامه ها برای جلب مشارکت و همکاری اساتید و محققان برای فعالیت درحوزه علوم و فناوری های شناختی، تشکیل هسته های پژوهشی در مراکز علمی و دانشگاهی است و در این راستا تاکنون ۲۲ هسته پژوهشی در این مراکز با حمایت های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ایجاد و فعال شده اند.

وی همچنین اظهار داشت : تاکنون بیش از ۵۰ انجمن دانشجویی در حوزه علوم شناختی در مراکز دانشگاهی و علمی ایجاد و ستاد در نظر دارد فعالیت این حوزه دانشجویی در دانشگاه اصفهان را افزایش دهد.

دکتر مهدوی حمایت از طراحی، تولید و ساخت ابزارها و تجهیزات پیشرفته درحوزه علوم شناختی برای تامین نیازهای داخلی و کاهش وابستگی ها با همکاری محققان، اساتید و گروه های پیشران را از اولویت های ستاد برشمرد و گفت : با تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان، فعالان حوزه های علوم و فناوری های شناختی درچارچوب اجرای پروژه های تحقیق و توسعه درصورت قابلیت  اثرگذاری ملی، فناوری های رو به آینده، ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز توسعه فناوری از امکان و تسهیلات معافیت اعتبار مالیاتی دانش بنیان بهره مند خواهند شد.

در ادامه این نشست دکتر “ماهگل توکلی ” رییس آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه اصفهان گزارشی از فعالیت ها و اقدامات این مرکز در حوزه شناختی را ارایه داد و خواستار افزایش حمایت های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی شد.

آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه اصفهان با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ایجاد و راه اندازی شد و تمامی تجهیزات و دستگاه ها در آزمایشگاه نیز با مشارکت و حمایت این ستاد خریداری و نصب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید