یک هیات از آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی از آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز بازدید کرد

You are currently viewing یک هیات از آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی از آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز بازدید کرد
۲۹۱ Views

هیاتی از اعضای ارشد آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی قسمت های مختلف آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز را مورد بازدید قرار داد.

در این بازدید که دکتر”سید محمد مهدوی” دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی نیز حضور داشت، پروفسور”ادی کری ریچمن پوترا ” معاون آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی به همراه مدیران امور بین الملل و دفاترهمکاری ها و برنامه ریزی این آژانس از قسمت های مختلف آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز دیدن و ضمن آشنایی با تجهیزات و امکانات آن درجریان فعالیت های این مرکز قرار گرفتند.

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی جهت پاسخگویی به نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت لازم برای تصویربرداری وتحریک مغز جهت تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش بنیان و روزآمد درحوزه علوم و فناوری‌های شناختی ایجاد و فعال شد.

رییس این هیات آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی در جریان گفت و گو با مدیران آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، آمادگی این آژانس برای همکاری های مشترک تحقیقاتی با کشورمان را اعلام کرد.

آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی از جایگاهی ویژه درسطح کابینه در دولت این کشور برخوردار است و در سال ۲۰۱۹ تاسیس شد.

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از بخش های مختلفی نظیر ام آر آی، تحریک مغناطیسی مغز، تحریک الکتریکی مغز، طیف نگاری مادون قرمز عملکردی، الکتروانسفالوگرافی، پردازش آنالیز تصاویر تشکیل شده و مجهز به امکانات پیشرفته پردازش داده، تصاویر و سیگنال و همچنین آزمایشگاه واقعیت مجازی و ارزیابی شناختی است.

ارتقای موقعیت ایران در سطح منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی و تقویت توان رقابتی پژوهشگران و فناوران در حوزه علوم و فناوری های شناختی از طریق آموزش مستمر و فراهم آوری زمینه های فعالیت در زمینه تصویربرداری مغز، تحریک و پردازش اطلاعات مغز در سطح پیشرفته و روزآمد به منظور پشتیبانی از فعالیت های پژوهشی ، توسعه فناوری و آموزشی کلیه مراکز علمی کشور از اهداف کلان این مرکز علمی و تخصصی بشمار می آید.

دیدگاهتان را بنویسید