آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه طباطبایی با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی به دستگاه ثبت سیگنال مغزی مجهز شد

تاریخ : 1398/06/07

تعداد بازدید : 614

5 امتیاز از 4 رای

به منظور ترویج دانش علوم شناختی و تامین زیر ساخت های مورد نیاز حوزه علوم شناختی ، با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی ، آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه علامه طباطبایی به دستگاه الکترو انسفالوگرام ۶۴ کاناله ثبت فعالیت الکتریکی مغز مجهز شد.

دکتر محمد حسین مقامی کارشناس ارشد ستاد توسعه علوم شناختی اعلام کرد:این اقدام درراستای تمرکز بر تربیت و آموزش نیروی انسانی و همچنین تجهیز آزمایشگاه های و آماده سازی  ابزارها و زیر ساخت های مورد نیاز حوزه علوم شناختی در مراکز علمی و تخصصی انجام می شود و به عنوان یک راهبرد ستاد توسعه علوم شناختی جایگاه ویژه ای  دارد.
 

وی گفت:با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی تاکنون ۷ مرکز دانشگاهی و درمان  به دستگاه ثبت سیگنال های مغزی مجهز شدند و تلاش در این زمینه همچنان ادامه  دارد.

 

لازم به یاد آوری است با حمایت های ستاد توسعه علوم شناختی سومین مدرسه  تابستانه دانشجویی تحت عنوان شناخت کاربرد علوم شناختی تیرماه امسال نیز در  دانشگاه علامه طباطبایی بر گزار شد .

 

کمک به ارتقای امنیت ملی با استفاده از علوم و فن آوریهای شناختی یکی از اولویت های جدی ستاد توسعه علوم شناختی محسوب می شود و به واسطه حمایت های این ستاد بسیاری از تجهیزات و امکانات مورد نیاز طرح های تحقیقاتی در داخل کشور ساخته شده و تلاش وسیع با هدف کاهش وابستگی ها و صرفه جویی ارزی در این زمینه تداوم دارد.
 

 

نظر شما