همکاری های علمی و تخصصی میان محققان و پژوهشگران حوزه دانش اعتیاد و علوم شناختی افزایش می یابد

تاریخ : 1398/05/29

تعداد بازدید : 469

5 امتیاز از 1 رای

رییس سیزدهمین کنگره بین المللی "دانش اعتیاد " تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی اعلام کرد: به منظور افزایش همکاری علمی و تخصصی میان محققان و پژوهشگران ، نشست علمی بررسی مداخلات عصبی شناختی در حوزه اعتیاد در این کنگره برگزار می شود.

دکتر "محمد تقی جغتایی " با بیان اینکه  بررسی مداخلات عصبی شناختی درحوزه اعتیاد یکی از مباحث اصلی و مهم این رویداد بین المللی  است، گفت: این نشست با حضور مسوولان و کارشناسان ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و کمیته علمی سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد صورت می گیرد.

 

وی افزود: سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد امسال با شعار "تصمیم گیری مبتنی بر دانش  " برگزار می شود تا سیاستگذاران و تصمیم گیرندگان در حوزه اعتیاد از نقطه نظرات و دیدگاه های علمی و تحقیقاتی اساتید، محققان و پژوهشگران در تصمیمات خود در ارتباط با دانش اعتیاد استفاده نمایند.

 

دکتر جغتایی با بیان اینکه این رویداد علمی با حضور و مشارکت تمامی صاحبنظران و فعالان حوزه های مرتبط در سطح ملی و بین المللی برگزار خواهد شد، گفت: کنگره بین المللی دانش اعتیاد با هدف دستیابی به آخرین یافته های علمی تحقیقاتی متخصصان و ارتقای آگاهی درمانگران در پیشگیری ، درمان و توانبخشی اعتیاد ، اواخر هفته جاری در تهران برگزار می شود.

 

رییس این رویداد علمی یادآور شد: پیشگیری از اعتیاد، درمان ، بازتوانی و پرستاری اعتیاد، بیولوژی ، ژنتیک و فارماکولوژی اعتیاد ، آموزش در اعتیاد ، ارزیابی های تشخیصی ، سم شناسی و شیمی مواد مخدر از جمله محورهای سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد است که توسط اساتید و صاحبنظران مورد بررسی و تبادل نظر قرار می گیرد و روانشناسی و روانپزشکی اعتیاد، کاهش آسیب ها، بیولوژی اعتیاد و علوم اعصاب و نیز اعتیاد های رفتاری از دیگر محورها و مباحث این رویداد بین المللی است.

 

به گفته وی  این کنگره فرصت مغتنمی است تا اساتید، صاحبنظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دست اندرکاران در سطح ملی و بین المللی، نقطه نظرات و تجارب خود را در تمامی موضوعات در حوزه دانش اعتیاد به اشتراک گذارند.

 

دکتر جغتایی خاطر نشان کرد: در مدت سه روز پربایی این کنگره ، سخنرانی ها متعدد ، پانل های تخصصی، کارگاههای آموزشی با ارایه مقالات و سایر تولیدات علمی در رشته ها و موضوعات مختلف از جمله علوم پایه، بالینی، انسانی، اجتماعی، حقوقی نیز برپا خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون 600 مقاله در مرتبط با دانش اعتیاد در حوزه علوم پایه ، بالینی ، علوم اجتماعی و علوم شناختی دانش اعتیاد به دبیرخانه سیزدهمین کنگره بین المللی ارسال شده و 480 مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است، گفت: به مقالات ، سخنرانی های و پوستر های برتر تحت عناوین پیشگیری، کاهش آسیب ها، تب اعتیاد، کیفیت زندگی و توانبخشی جوایزی اهدا خواهد شد.

 

این رویداد علمی توسط مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مرکز ملی مطالعات اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و نیز شماری از مراکز علمی و تحقیقاتی  به مدت سه روز از سی ام مرداد ماه در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران برگزار می شود. 

نظر شما