با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی/ فراخوان "چالش داده کاوی هوشمند به توان شناختی" برای ایجاد و توسعه بازارهای دانش بنیان برگزار می شود

تاریخ : 1398/07/22

تعداد بازدید : 785

5 امتیاز از 9 رای

با هدف بهره مندی از ظرفیت ها درحوزه های دانش علوم شناختی و"داده کاوی و پردازش ماشین" و ایجاد فرصتی های مناسب برای توسعه و گسترش بازارهای دانش بنیان ، با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی فراخوان "چالش داده کاوی هوشمند به توان شناختی" برگزار می شود.

این چالش فرصتی برای متخصصان حوزه پردازش داده و علاقه مندان به علوم شناختی است تا ورودی خلاقانه به حل مسائل بازار داشته باشند که از ترکیب داده‌های بزرگ، یادگیری ماشین و علوم شناختی حاصل می شود.

 

در این چالش به تفسیر شناختی نتایج تحلیل هوشمند دادگان پرداخته می شود، تا بتوان با افزایش کیفیت خدمات و محصولات و ایجاد زمینه های جدید ، ارزش اقتصادی آن مورد توجه بخش‌های مختلف صنعت و جامعه قرار گرفته و به مدد آن به درک بهتری از مسائل اجتماعی اقتصادی، فرهنگی دست یافت .

 

این چالش که تحت عنوان “داده‌کاوی هوشمند به توان شناختی : معنایابی در داده های ایرانی "  برگزار می شود،  فصل تازه‌ای در فعالیت بین‌رشته‌ای علوم داده، علوم شناختی، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ایجاد می کند. که به اعتقاد کارشناسان ترکیب علوم شناختی وعلوم داده در آینده نزدیک به قطب جدیدی از فعالیت در حوزه داده‌کاوی هوشمند تبدیل می‌شود.

 

در حال حاضر داده‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی روزانه در حال افزایش هستند و در تمام دنیا بازار استفاده از آنها حجم قابل توجهی دارد. برخی از این داده ها بدون در نظر گرفتن شاخصه‌های شناختی و تنها متکی بر روش‌ها و الگوهای یادگیری ماشین انجام می‌شود و یکی از اهداف در این چالش ترکیب این مسائل با علوم شناختی در جهت ارتقاء نتیجه است.

 

شرکت‌های دانش بنیان، اساتید و پژوهشگران دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی، مخترعان و گروه­های دانشجویی می‌توانند در این چالش شرکت کنند.

 

معیارهای ورود تیم‌ ها به چالش، ارتباط با علوم شناختی از منظر روش، دستاورد یا دادگان مورد استفاده و ترکیب تیم شرکت کننده است که بایستی دارای اعضای مسلط به حوزه داده کاوی هوشمند وآشنا به علوم شناختی باشد.

 

طرح های ارائه شده در این چالش می بایست از شیوه مناسب علمی برخوردار بوده و از جهات اقتصادی و کارآفرینی، راهبردی دانش و فناوری، برتری نسبت به راه حل‌های موجود، نوآوری از منظر متدولوژی یا تعریف مسأله اثر بخش باشد.

 

علاقه مندان برای شرکت‌کنندگان دراین چالش در مرحله پیش رویداد می توانند حداکثر تا تاریخ 28 مهر 98 از طریق سایت http://hamava.ir/cdm ثبت نام نمایند.

 

در مرحله پیش رویداد نیم روزه که یکم آبان 98 در محل تهران‏، میدان آزادی، اتوبان لشگری، بعد از ایستگاه مترو بیمه، پلاک ۳۱، کارخانه نوآوری آزادی برگزار خواهد شد، شرکت کنندگان با اهداف و چگونگی چالش آشنا شده و می توانند مسائل و چالش های خود را با اساتید این حوزه در میان بگذارند و پس از آن شرکت کنندگان تا 15 آبان 98 فرصت دارند طرح پیشنهادی خود را  طبق فرمتی که اعلام می شود ، ارسال کنند.

 

به تیم های برگزیده علاوه بر جوایز نقدی، فرصت استفاده از امکانات شتاب دهی و جذب سرمایه گذاری داده خواهد شد.

 

اطلاعات تکمیلی شامل اساتید، زمانبندی، فرآیند ارزیابی ، جوایز و سایر موارد در سامانه http://hamava.ir/cdm قرار گرفته است و علاقه مندان می‌توانند در صورت داشتن هرگونه پرسش از طریق ایمیل cdm@hamava.ir ارتباط برقرار کنند.

 

 

نظر شما