پژوهشگران، مخترعان و دست اندرکاران شرکت های دانش بنیان درفراخوان"چالش داده کاوی هوشمند به توان شناختی" ستاد توسعه علوم شناختی گردهم آمدند

تاریخ : 1398/08/01

تعداد بازدید : 688

4.7 امتیاز از 7 رای

اساتید ، پژوهشگران ، مخترعان و گروه های دانشجویی و دست اندرکاران شرکت های دانش بنیان برای بهره گیری از ظرفیت ها درحوزه های دانش علوم شناختی و" داده کاوی و پردازش ماشین" درفراخوانی از سوی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی روز چهارشنبه در محل کارخانه نوآوری آزادی درتهران گردهم آمدند.

شرکت کنندگان در نشست مقدماتی این رویداد که با حضور دکتر" مجید نیلی احمد آبادی " دبیر ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و جمعی از اساتید حوزه های مختلف علوم شناختی و علوم داده برگزار شد ، در دو پنانل علمی و تخصصی با اهداف ، انگیزه و چگونگی شرکت در این چالش آشنا شدند.

 

فراخوان"چالش داده کاوی هوشمند به توان شناختی" فرصتی برای متخصصان حوزه پردازش داده و علاقه مندان به علوم شناختی است که از ترکیب داده‌ها، یادگیری ماشین و علوم شناختی  ورودی خلاقانه به حل مسائل بازار داشته باشند.

 

این چالش که تحت عنوان"داده‌کاوی هوشمند به توان شناختی: معنایابی در داده های ایرانی" برگزار شده است ،  فصل تازه‌ای در فعالیت بین‌رشته‌ای علوم داده، علوم شناختی، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ایجاد می کند، تا بتوان با افزایش کیفیت خدمات و محصولات و ایجاد زمینه های جدید، ارزش اقتصادی آن مورد توجه بخش‌های مختلف صنعت و جامعه قرار گرفته و به مدد آن به درک بهتری از مسائل اجتماعی اقتصادی، فرهنگی دست یافت.

 

براساس برنامه ستاد توسعه علوم شناختی ، علاقه مندان برای شرکت در فراخوان این چالش تا پانزدهم آبان جاری فرصت دارند طرح پیشنهادی خود را  طبق فرمتی که اعلام می شود، ارسال کنند.

 

معیارهای ورود تیم‌ ها به چالش، ارتباط با علوم شناختی از منظر روش، دستاورد یا دادگان مورد استفاده و ترکیب تیم شرکت کننده است که بایستی دارای اعضای مسلط به حوزه داده کاوی هوشمند وآشنا به علوم شناختی باشد.

 

طرح های ارائه شده در این چالش می بایست از شیوه مناسب علمی برخوردار بوده و از جهات اقتصادی و کارآفرینی، راهبردی دانش و فناوری، برتری نسبت به راه حل‌های موجود، نوآوری ازمنظر متدولوژی یا تعریف مسأله اثربخش باشد.

 

به تیم های برگزیده علاوه بر جوایز نقدی، فرصت استفاده از امکانات شتاب دهی و جذب سرمایه گذاری داده خواهد شد.

 

نظر شما