اعلان فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی ترکیبی از چند پایان نامه (طرح های دسته "ج" )

تاریخ : 1399/09/08

تعداد بازدید : 1484

5 امتیاز از 7 رای

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به منظور افزایش هم افزایی پایان نامه ها و رساله های دانشجویی در راستای تحقق اهداف مصوب درحوزه علوم شناختی در پانزدهمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی خود در پاییز 1399 از طرح های دسته ج حمایت می کند.

ستاد علوم شناختی در راستای سیاست های خود می کوشد با حمایت از طرح های پژوهشی زمینه ترویج دانش، تولید فن آوری و خدمات شناختی در سطح کشور فراهم و انگیزه  فعالیت های علمی و تحقیقاتی در حوزه های علوم و فن آوری های شناختی‌ گسترش یابد.

 

تاکنون چهارده مرحله فراخوان حمایت از طرح­های پژوهشی از سوی ستاد توسعه علوم شناختی برگزار شد و در نتیجه این فراخوان ­ها، بیش از دویست طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه علوم و فن آوری­های شناختی در مراکز علمی کشور تحت پوشش حمایت های ستاد قرار گرفتند.

 

در پانزدهمین مرحله از فراخوان طرح های پژوهشی، حمایت از محققان علاقه مند به مهاجرت به حوزه علوم و فن آوری‌ های شناختی که تاکنون در این زمینه فعالیت متمزکزی نداشته اند، مورد توجه قرار دارد.

 

طرح های پژوهشی محققان در این فراخوان در زمینه پژوهش های کاربردی و بنیادی شناختی مبتنی بر نگاشت مغز، پژوهش در حوزه بالینی و علوم اعصاب شناختی، فن آوری شناختی برای ارزیابی و بازتوانی شناختی، توسعه فن آوری های شناختی مرتبط با ارتباط بین مغز و ماشین و مغز با مغز، مدل سازی شناختی، روانشناسی شناختی، توسعه روش ها و ابزارهای توانبخشی شناختی، پژوهش های کاربردی و بنیادی در آموزش و پرورش شناختی، پژوهش های کاربردی و بنیادی در زبانشناسی شناختی، کاربرد ترکیبی علوم شناختی، هوش مصنوعی و کلان داده، پژوهش در حوزه‌های مشترک علوم انسانی و علوم شناختی مورد حمایت قرار می گیرند.

 

طرح های پیشنهادی محققان در این فراخوان شامل ترکیبی از حداقل دو پایان نامه (کارشناسی ارشد/ دکتری) است که باید در راستای اهداف پژوهشی، توسعه فن آوری و یا خدمات شناختی  و در چارچوب اولویت­های ستاد قرار داشته و دستاورد یکپارچه‌ای را دنبال کنند.

 

 طرح­ های پژوهشی و توسعه فن آوری، خصوصاً در حوزه­ی علوم پایه، مشروط به مشخص بودن فازهای بعدی طرح برای رفع نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد بررسی قرار می­گیرند.

 

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی در سال جاری، از تمامی  محققان  واجد شرایط دعوت کرده است بر اساس فایل راهنمای ثبت طرح پژوهشی دسته ج فرم پیشنهاد طرح‌ خود را دریافت و تکمیل کرده و در بازه زمانی 99/09/01 لغایت 99/09/15 (غیر قابل تمدید)، از طریق کارتابل کاربری خود در سایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی بارگذاری نمایند.

 

 محققان می توانند نسبت به تکمیل فرم پیشنهاد طرح بر اساس فایل راهنمای فراخوان اقدام نمایند و تاریخ اعلام شده فقط برای بارگذاری فایل تکمیل شده می باشد.

نظر شما